[Çözüldü]pidgin ve amsn i kuramadım

Başlatan kenan, 03 Nisan 2009 - 15:56:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenan

slm özür dilerim 2 gündür problemi cözmek için  forumda dolaştım cözemedim amsn için komut satırına sudo apt -get install amsn komutunu yazdım amsn simgesi masa üstüne geliyor simgeyi acmak isteyince  an error accurred while loading the archive (null) command line output altındada okeylenmesi istenilen içinde solu gösteren bir oklu kutucuk var  okeyleyince archive manger isimli bir sayfa açılıyor aynı durum pidgini kurmaya çaışınca  oluyor daha öncede bana yardım etmiştiniz hem yaşlı hem acemiyim aynı zamanda ubuntuyu kullanmak istiyorum  çokda merak ediyorum lütfen bana adım adım ne yapmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz teşekkür ederim kolay gelsin

Malik

Pidgin kurulu olarak geliyor zaten. uygulamalardan internet kısmına girerek pidgine erişebilirsiniz. amsn i de uygulamalardan ekle/kaldır'dan yükleyebilirsiniz.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

kenan

bunları yaptım  yazdıklarım çıkıyor

zeitgeist

Bahsettiğin sorunlu yazılımları konsolda açın ve çıktıları buraya aktarın. Çalıştırmak için konsolda:

amsn
pidgin

komutlarını verebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

kenan

komut satırına kumutu yazdım amsn çıktı teşekkür ederim birşey daha rica etsem fazlamı olur acaba msn deki arkadaşlarımı amsn e nasıl aktarırım teşekkür ederim

foma

Fazladan bir şey yapman gerekmiyor. Mail adresinle amsn'den de oturum açsan aynı kişileri görürsün, live messenger' dan da. Sürekli komut satırından çalıştırmamak için
which amsn
komutunun çıktısını, masaüstüne sağ tıklayıp "başlatıcı oluştur" kısmına yazın.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

ihtiyar said

Konuyu etiketledim ve kapatıyorum. Geçmiş olsun. ;)