Screenlets Application ve Places menü düzenlemek?

Başlatan agritux, 02 Nisan 2009 - 20:11:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Screenlets kullanan var ise belki bilirler. Ben bayağı bir kurcaladım fakat applications ve places menülerini düzenleyememedim. Nasıl düzenleneceğini bilen var mı ?

Sherlock Holmes

Places: Menü çubuğunda yerler kısmına hangi yolu yada dosyayı eklerseniz,Places onu gösterir.
Applications,AppMenu: Properties - Options alt sekme Options - Application List kısmına eklemek istefiğiniz uygulamaların isimlerini, istediğiniz sırayla yazabilirsiniz.

erkuserdem

karmic' de ./screenlets klasörü nerede? bulamadım

tab

Alt+F2 tuşlarına basarak açılan pencereye;

gksu nautilus

Yazarak şu dizinin içine gireceksin;

usr/share/screenlets

erkuserdem

Altta anlatılanı yapmak için o klasöre mi atacağım ?

First you have to install the Pidgin Screenlet,
then unpack this theme and put the folder in:
/home/USERNAME/.screenlets/Pidgin/themes

Note: For this theme you need to have the font Segoe UI installed.

tab

aynı sıkıntıyı bende cekmekteyim sanırsam pidgini sefaf yada tema yapacaksın surada bir anlatım var ama bır bak istersen:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13886.msg170199#msg170199

erkuserdem

Alıntı yapılan: tolga ali - 17 Kasım 2009 - 21:44:05
aynı sıkıntıyı bende cekmekteyim sanırsam pidgini sefaf yada tema yapacaksın

aynen öyle :)  Hemen bakıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Kasım 2009 - 21:50:41

iyi de /usr/share/screenlets içinde pidgin diye bir klasör yok ki,  hatta uygulamalar-donatılar-screenlets içinde de pidgini göstermiyor. Yani benim screenlets pifgin ile ilişkilenmemiş sanırım

erkuserdem

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 17 Kasım 2009 - 21:51:00
@Tolga Ali nerede takıldın orada ki başlıkta takıldığın yeri dile getir ki yardımcı olayım ;)

Şuna da bi yardımcı olsanız :)

/usr/share/screenlets içinde pidgin diye bir klasör yok ki,  hatta uygulamalar-donatılar-screenlets içinde de pidgini göstermiyor. Yani benim screenlets pifgin ile ilişkilenmemiş sanırım

ravendark

arkadaşlar appsmenu ye giremiyorum tıklıyorum hiçbişey olmamış gibi devam ediyo pc