[Arşiv]Gölge Rengi Sorunu

Başlatan Damla, 26 Nisan 2008 - 11:12:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Damla

Ubuntu 8.04 kurdum, her şey iyi çalışıyor, ama gölgelerin rengi siyah değil de, turuncu kırmızı arası bir renkte. Acaba bunu nereden değiştirip siyah yapabilirim?

heartsmagic

Gölge rengi derken neyi kastediyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Bir ekran görüntüsü alabilir miyiz?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

uvercinka

Pencereleri panele küçültürken görünen siyah çerçeveden mi bahsediyoruz?

Damla

Affedersiniz cevap vermede biraz geciktim.
Ekran görüntüsü şöyle:
Ayarlarda gözüktüğü gibi gölge rengi kendi ön tanımlı halindeyken böyle gözüküyor. Orayı değiştirsem de bir şey fark etmiyor. Ben acaba yanlış ayarla mı uğraşıyorum.
[IMG]http://b.imagehost.org/t/0631/Screenshot.jpg[/img]

Sypro

Tema ayarlarında Aero, Legacy gibi seçeneklerin olduğu bir kısım var, onu bir inceleyin. Tema Human teması olduğu için gölge renginin Turuncu olması normal aslında. Gnome-Look 'tan falan siyah tonlarında bir tema bulabilirsiniz ve Emerald ile kullanabilirsiniz alternatif olarak.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Damla

Ama Ubuntu 7.10 da böyle bir sorun yoktu, onda gölgeler siyahtı. Ayrıyetten gölgenin rengi sabit de değil, mesela her açışta ayrı bir renk gölge çıkıyor.

erginemr

Söz konusu turuncu gölge rengi, turuncu olmayan başka bir masaüstü resmi kullandığınızda da oluşuyor mu?

munirekinci

ccsm ayarlarından değiştiriliyor bu. Tam olarak ccsm'nin nereden yapıldığını hatırlamıyorum ancak, bütün compiz ayarlarını sıfırlarsanız düzelir.

Damla

Sağ olun yeniden kurup sıfırdan bir daha denicem. Ayarları bayağı karıştırdım ama değiştiremedim. Sanki bir bug gibi geldi bana.

munirekinci

Hayır bug değil emin olun, bu bir özellik istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.