açtığım net sayfası minimize olmuyor

Başlatan kenan, 28 Mart 2009 - 17:12:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenan

sorunumu yanlış yere yazdıysam özür dilerim 63 yaşında acemiyim PCye ubuntu kurdum  açtığım herhangi bir net sayfasını minimize edemiyorum yani aşağı alamıyorum sayfa kayboluyor bazı ayarları bozdum galiba  teşekkürler kolay gelsin

kenan

açtığınız net sayfasını aşağı alırsınız ya sonra aşağıdan net sayfası simgesi veya ismi aşağıda görünür bende sayfa kayboluyor

kenan

özür dilerim cevapların yerini zor buluyorum  alt+tab yapıyorum sayfa gelmiyor

kenan

bytan

Pencere listesi var mı? Bu sadece tek bir programda mı oluyor yoksa hangi program olursa olsun, küçülttüğünüzde yok mu oluyorlar?

Pencere listesi için:

Panele sağ tıkla > Panele ekle > Pence Listesi

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5444.0.html
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6204.0.html
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kenan

özur dilerim çok acemiyim pencere listesi diye bir sey bilmiyorum bana adım adım ne yapmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz bunları not etmem gerek sayfayı aşağı alamıyorum

bytan

Alıntı yapılan: kenan - 28 Mart 2009 - 18:18:52
özur dilerim çok acemiyim pencere listesi diye bir sey bilmiyorum bana adım adım ne yapmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz bunları not etmem gerek sayfayı aşağı alamıyorum

Alttaki panele sağ tuş ile tıklayın. Panele ekle seçeneğini seçin. Açılan pencereden ise, Pencere Listesi adındaki uygulamacığı seçip eklenmesini sağlayın.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

agritux

Bence paneli tamamen kaldırıp yeni panel ekleyin.
Çünkü pencere listesini kaydırmış, ya da sonlara sıkıştırmış olabilirsiniz.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 28 Mart 2009 - 18:30:43
Bence paneli tamamen kaldırıp yeni panel ekleyin.
Çünkü pencere listesini kaydırmış, ya da sonlara sıkıştırmış olabilirsiniz.

İlginç bir bakış açısı. Bir o kadar da mantıklı geldi. :) Önce yeni panel oluşturun, sonra eskisini kaldırın bence. Çünkü hiç penel yokken panel oluşturmak zahmetli olur. ;)

agritux

Yukarıda panel var diye düşündüm bir an :)

Bu arada başka bir fikir daha geldi aklıma :)

/home/kullanıcıadı

içerisinden
.gnomexx ve .gnome_private

dosyalarını silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
sanırım düzelir :P

Bunun için yetki isterse

sudo nautilus

işinizi görür :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 28 Mart 2009 - 18:41:31
Yukarıda panel var diye düşündüm bir an :)

Bu arada başka bir fikir daha geldi aklıma :)

/home/kullanıcıadı

içerisinden
.gnomexx ve .gnome_private

dosyalarını silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
sanırım düzelir :P

Bunun için yetki isterse

sudo nautilus

işinizi görür :)

Bu dosyaların ne işe yaradığını, silindiğinde ne olduğundan dolayı düzeldiğini de söylersen tam olur. Böylelikle yapan kişi ezbere iş yapmaz, hem de öğrenmiş olur. ;)

agritux

Aslında ben bu sorunla kde4 ilk çıktığında karşılaşmıştım. Bana verilen tavsiye ''~/.kde4 dosyasını sil'' idi. Bu dosyaların ne işe yaradığı bana da söylenmedi :)
Daha sonra merakdan gnome da denedim, aynı şekilde işe yaradı. Yani bu dosyaların kurulum sonrasında yaptığımız ayarları sakladığını düşünmekteyim.

bytan

O klasörlerin içerisinde gnome masaüstü ortamının bazı ayarları ve bazı programlarının kullanıcı ayarları bulunuyor. .gnomex altındaki klasörlerde, örneğin panel ile ilgili ayarları tutan dosya var.

PF @ ST

agritux

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 29 Mart 2009 - 01:30:18
Aslında ben bu sorunla kde4 ilk çıktığında karşılaşmıştım. Bana verilen tavsiye ''~/.kde4 dosyasını sil'' idi. Bu dosyaların ne işe yaradığı bana da söylenmedi :)
Daha sonra merakdan gnome da denedim, aynı şekilde işe yaradı. Yani bu dosyaların kurulum sonrasında yaptığımız ayarları sakladığını düşünmekteyim.

bytan imdadımıza yetişti. :) Teşekkürler bytan, biraz araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadığımdan yazmamıştım. Tecrübeli bir dilin konuşması daha iyi oldu.

bytan

Sadece dosyaların içini açıp baktım. :)

PF @ ST

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bytan - 01 Nisan 2009 - 23:14:10
Sadece dosyaların içini açıp baktım. :)

Yaaa, olmaz öyle şey. :) Benim niye aklıma gelmedi? :( ;)

bytan

PF @ ST