PHPMyAdmin ve www klasörüne dosya transfer sorunu

Başlatan Enchantress, 28 Mart 2009 - 16:30:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Enchantress

Merhaba, Synaptic Paket Yönetiminden PHP5, Apache, Mysql ve PHPMyAdmin paketlerini indirdim kurdum.
localhost yazınca It works! yazıyor,
localhost/phpmyadmin yazıncada kullanıcı giriş ekranı geliyor karşıma ama (ztn bilmiyorumda şifreyi) ne denersem deniyim şu hatayı alıyorm;
#2002 - Sunucu yanıt vermiyor (ya da yerel MySQL sunucusunun soketi doğru olarak yapılandırılmadı)
Bunun nedenini çözemedim..
Açıkçası Synaptic Paket Yönetiminide kullandım iyi güzel ama yani forumu parça parça kurcalamamdan dolayı buldum onuda yoksa Xampp indiricektim ama gereksiz olduğunu düşünüordm yani (Linux'e bugün geçtm bu arada (: ) sen git php için linux'e geç sora Xampp kur...
belki ben biraz karıştırdım birşeyleri düzgün yapamadım ama yardımcı olursanız sevinirim bu arada bari php çalışıomu die
var/www/ altında bitane deneme.php die birşey atıcaktım izin vermior forumda uçbirimden var/www/ dosyasına yazma özellini açmak için gerekli komutu buldm ama onuda çalıştıramadım.
Teşekkür Ederim...

garafatma

İsterseniz birde Buraya bakın.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Enchantress

verdiiniz linki dikkatlice inceledim ama 8.10 için yazmıordu, 7.04,7.10,8.04 ürünleri içindir diordu ve ayrıca sorunumu çözemedi :S
dosya taşıma işi tamam ama phpmyadmin kurdum Synaptic Paket Yöneticisinden localhost yazınca çalışıo * her şey sorunsuz ama localhost/phpmyadmin olmuor mysql flnda kurulu tabi ama acaba ne yapmam lazım apache'ye restart atıım dedim izin vermedimi ne :S böle kaldım maalesef.
Bu arada <?php phpinfo(); ?> yapınca PHP Versionumu fln hepsini görebiliorm ama aşşağıya uzanan başlıklar arasında MySQL başlığı yok (alanların içindede çok nadiren yazıor )

garafatma

Versiyon fark etmez, php ile uğraşmadığım için sorunun cevabını bilemiyorum, fikir vermesi açısından o başlığa bakabilirsiniz. Ancak dediğim gibi 8.04 için oluyorsa 8.10 içinde olur.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bytan

Yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla zaten şu an apache ve php çalışıyor. Hatta mysql de..

sudo apt-get install mysql-server
sudo apt-get install apache2
sudo apt-get install php5
sudo apt-get install php5-mysql
sudo apt-get install phpmyadmin
sudo apt-get install libapache2-mod-php5
sudo ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www/phpmyadmin

Kabaca yukarıdaki işlemlerle sorun yaşamadan aşağıdaki linklere ulaşmanız gerekiyor. Şayet ulaşamıyorsanız, anlatım linki 8.10 içinde geçerlidir. Kontrollerinizi yapın:

http://localhost/phpMyAdmin/scripts/setup.php
http://localhost/phpmyadmin/index
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST