dosyaadi.7z.001 açılmıyor

Başlatan keretta, 26 Mart 2009 - 01:07:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keretta

selam arkadaşlar

sürekli sorunlarla boğuşup, hiçbir yol katemediğim ubuntumda yine güzelliğin aksine herzamanki gibi bir hata veya beceriksiz olarakta nitelendirebiliriz adı herneyse işte onunla karşı karşıyayım.

şimdik forumda arama yaptığımı ama bunların hiçbir sonuca ulaştırmadığını söyleyeyim. zaten ulaşsam konuyu açmam değil mi :)

oyun indirdim 7z ile sıkıştırılmış 2 part halinde. birisinin adı oyunadi.7z.001, diğerinin adıda oyunadi.7z.002. bu arşivi açmak için synapticte 7z ile ilgili bütün programları kurdum ama yine o partlar metin belgesi gibi durmaya devam etti.

kızdım, saldırganlaştım, kendime yediremedim bu durumu. sevmiyorum ulan! bu sorunları dedikçe sorunlar üstüme gelmeye devam ediyordu ve ben ise ubuntu yolculuğumun tekerlek üstündeki koltuğunda, cama kafamı yaslayıp "bir dakika sonrasını bekliyordum"...

garafatma

Eğer 7zip ile ilgili tüm paketlei kurduysan, malum dosyanın üzerine sağ tıklayıp "buraya çıkar" seçeneğini seçersen kendisi otomatik olarak bir klasör yaratıp onun içine atacaktır.

Ayrıca dosya isminin sonundaki "001" i silip denermisin?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bytan

Buradaki yazılımı kurup çıkartmayı deneyin. Ve ya aşağıdaki ile terminalde ilgili dizine geçerek çıkarmayı deneyin:

7z -e oyunadi*
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

zeitgeist

Elindeki dosya yukarıdaki yöntemlerle açılmıyorsa büyük ihtimal önce sıkıştırılmış ardından HjSplit yazılımıyla parçara ayrılmış. Linux altında bahsettiğim yazılımla bölünmüş dosyaları açabilecek bir yazılım var mı bilmiyorum. Eğer varsa Synaptic'te aramak gerek. 
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

erginemr

Şu da işe yarayabilir:
cat oyunadi.7z.001 oyunadi.7z.002 > oyunadi.7z

Sonra oyunadi.7z, normal yollarla açılmaya çalışılır.

keretta

Alıntı yapılan: erginemr - 26 Mart 2009 - 08:56:45
Şu da işe yarayabilir:
cat oyunadi.7z.001 oyunadi.7z.002 > oyunadi.7z

Sonra oyunadi.7z, normal yollarla açılmaya çalışılır.

cat: oyunadi.7z.001: Input/output error

hatası veriyor. sanırım 1. dosyada hata var.

3.mesajda bytan adlı arkadaşın verdiğini indirdim ancak .deb paketini açarken, bu sefer de şöyle bi hata veriyor. yıldım bu hatalardan yaa ne bunlar ...

Yazılım dizini bozulmuş

Bu yazılım yönetim sisteminizin ciddi bir hatasıdır. Lütfen Synaptic ile bozulmuş paketleri kontrol edin, '/etc/apt/sources.list' dosyasının doğruluğunu ve dosya izinlerini inceleyin ve yazılım bilgilerini 'sudo apt-get update' ve 'sudo apt-get install -f' ile yeniden yükleyin.

Düzenleme: Mesajlarda argo tabirler kullanmamaya özen gösterelim.

heartsmagic

@keretta, ne yazık ki hataların birçoğu bizden kaynaklanıyor. Bu nedenle şikayet etmek yerine çözüm arayışına gidebilirsin. Örneğin sana tavsiye edileni denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keretta

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Mart 2009 - 02:20:24
@keretta, ne yazık ki hataların birçoğu bizden kaynaklanıyor. Bu nedenle şikayet etmek yerine çözüm arayışına gidebilirsin. Örneğin sana tavsiye edileni denedin mi?

yahu denedim sonra böyle bir hata verdi diyorumya.. hem niye kinaye yapıyosun onu anlamadım? hataların müsebbibi de benim çözemeyeni de benim, kızdığım kişi de kendimdir.

bytan

Biraz daha sakin olun. Kendinize mi yoksa bize mi kızdığınızı kimse kolay kolay anlayamaz. Kaldı ki buraya kızgınlığınızı yansıtmanında anlamı yok. Herkes ufak ufak sinirini yansıtsa, forumun ne hale geleceğini öngörmek fazla zor değil.

Çözüm içinse aşağıdaki iki komutu uygulayıp sonra tekrar yüklemeye çalışın verdiğim programı:

sudo apt-get update
sudo apt-get install -f
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

keretta

Alıntı yapılan: bytan - 27 Mart 2009 - 18:56:54
Biraz daha sakin olun. Kendinize mi yoksa bize mi kızdığınızı kimse kolay kolay anlayamaz. Kaldı ki buraya kızgınlığınızı yansıtmanında anlamı yok. Herkes ufak ufak sinirini yansıtsa, forumun ne hale geleceğini öngörmek fazla zor değil.

Çözüm içinse aşağıdaki iki komutu uygulayıp sonra tekrar yüklemeye çalışın verdiğim programı:

sudo apt-get update
sudo apt-get install -f

bu kodları ubuntuforums'ta gördüğümde de aynı sonucu vermişti yine aynısı. yani değişen * bir şey yok aynı hatayı veriyor. zaten buna çözüm aramayada gerek yok sildim dosyaları.

sizleri uğraştırdığım için özür diliyorum. dediğim gibi kimseye kızgınlığım yok, heartsmagic'i severim, bana yardımcı olan çabalamış herkesi de severim ama sevmediğim, yanlış anlaşılmaktır.

heartsmagic

Kinaye yapmıyorum tespit yapıyorum ne yazık ki ve bu tespitimin de doğru olduğunu düşünüyorum. Biz senin neler yaptığını, kime kızdığını, kime sitem ettiğini bilemeyiz. Biraz daha açık olman gerekir bu konuda. Komut çıktılarında da bu açıklığı göstermelisin. Benim yukarıda gördüğüm havada olan bir çıktıydı, senin neyi deneyip de bu çıktıyı aldığını tahmin etmemiz çok güç. İşte bu nedenledir ki senden tavsiye edilieni denedin mi diye sordum. Bir ileti önce neyi denediğini, hangi komuttan sonra ne hatası aldığını yazmış olsaydın sana yaklaşımımız ve tavsiyemiz de çok farklı olurdu. En azından bir ileti kazanırdık.

keretta

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Mart 2009 - 23:16:16
Kinaye yapmıyorum tespit yapıyorum ne yazık ki ve bu tespitimin de doğru olduğunu düşünüyorum. Biz senin neler yaptığını, kime kızdığını, kime sitem ettiğini bilemeyiz. Biraz daha açık olman gerekir bu konuda. Komut çıktılarında da bu açıklığı göstermelisin. Benim yukarıda gördüğüm havada olan bir çıktıydı, senin neyi deneyip de bu çıktıyı aldığını tahmin etmemiz çok güç. İşte bu nedenledir ki senden tavsiye edilieni denedin mi diye sordum. Bir ileti önce neyi denediğini, hangi komuttan sonra ne hatası aldığını yazmış olsaydın sana yaklaşımımız ve tavsiyemiz de çok farklı olurdu. En azından bir ileti kazanırdık.

mesajlarımı açık yazdım ama dediğin gibi komut çıktılarının hepsini yazmadım.

ben ne kadar sana sen kinaye yaptın desemde, sen yine yapmadım diyeceksin. bu böyledir. insan kendi kusurunu görüp, bahaneleri aradan çıkarıp, kendinden olduğunu kabullenemez -yanlış anlama senin bi' kusurun olduğunu söylemiyorum, genelde böyledir-. belkide yapmamışsındır, bilemiyorum sanal ortamda mimikleri göremediğimiz için belkide bana kinaye yaptığını sanıyorum.

ne olursa olsun yine sen ben diyeceksin, ben de ben diyeceğim. mevlana ve şems olmaz bu zamanda, olamaz, zaman kabul etmez, kaldıramaz.

heartsmagic

@keratta benim kinaye yaptın dediğin iletimdeki sözlerim doğrudan sanaydı zaten. Senin cevabından sonra yazmışım, senin ismini kullanarak sözüme başlamışım. Kısacası sözlerimin doğrudan sana olduğu çok açık. Üstüne kapatmama, dolaylı anlatmama gerek yok ki. Sadece daha kibar olmaya çalıştım, eğer kinaye olarak algıladıysan bilemem bunu.

Dikkat edersen sen .deb paketini açmaya çalıştığında aldığın hatayı aktarmışsın. O hata da sana:

'sudo apt-get update' ve 'sudo apt-get install -f'

kullan demiş. Bu aşamadan sonra bu söyleneni yaptın mı, yapmadın mı bilemiyoruz. Ben de bunu sormuştum zaten. Kısacası ne yazık ki yazdıkların "bana göre" çok açık değil.

Böyle karşılıklı devam eder sanırım bu durum, kinaye yaptın, yapmadım, kusurunu görmek istedin, istemedim. Açık olmayan iletilerde benim tepkim aynı olacaktır, hele hele öncesinde nereye olduğunu anlamadığım sitemler varsa.

keretta

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mart 2009 - 00:10:23
@keratta benim kinaye yaptın dediğin iletimdeki sözlerim doğrudan sanaydı zaten. Senin cevabından sonra yazmışım, senin ismini kullanarak sözüme başlamışım. Kısacası sözlerimin doğrudan sana olduğu çok açık. Üstüne kapatmama, dolaylı anlatmama gerek yok ki. Sadece daha kibar olmaya çalıştım, eğer kinaye olarak algıladıysan bilemem bunu.

Dikkat edersen sen .deb paketini açmaya çalıştığında aldığın hatayı aktarmışsın. O hata da sana:

'sudo apt-get update' ve 'sudo apt-get install -f'

kullan demiş. Bu aşamadan sonra bu söyleneni yaptın mı, yapmadın mı bilemiyoruz. Ben de bunu sormuştum zaten. Kısacası ne yazık ki yazdıkların "bana göre" çok açık değil.

Böyle karşılıklı devam eder sanırım bu durum, kinaye yaptın, yapmadım, kusurunu görmek istedin, istemedim. Açık olmayan iletilerde benim tepkim aynı olacaktır, hele hele öncesinde nereye olduğunu anlamadığım sitemler varsa.

şu mesajda verdim o cevabın cevabını. dediğin gibi açık olmamış olabilir. belki de daha fazla uğraşmak istemediğim için kapalı bir şekilde yine .deb paketi açarken verdiği hatayı verdiğini söyledim.

ayrıca kibarsın, üslubunun sert olduğunu söylemedim. iki komut yüzünden tartışmaya gerek yok. mükerreren dediğim gibi, sitemim, kızgınlığım, dargınlığım, incinmişliğim kendimedir. kendimi arabeske vurmayınca manasız şeylere tepki gösteriyorum. gidip ilacımı alayım, dinleyeyim, dinleyeyim, dinleyeyim taa en dibe, taa esfel-i safiline. çay da içeyim bu arada.

arabesk dinlediğimi öğrenince zihinlerde oluşan o tatsız profil yüzünden özür dilerim.

heartsmagic

@keretta bağlantısını verdiğin cevabı da benim sözlerimden (ilk iletimden) sonra yazmışsın ve bu nedenle ikinci iletimi yazdım. Arada bir iletişim kopukluğu olduğu aşikar. Üslubum sert görünmüş olabilir ancak buraya yazdığım her ileti için her başlığı elimden geldiğince iyi okumaya çalışırım. Yazdığımı göndermeden önce de bir kere kontrol etmeye çalışırım. Eğer yanlış anlaşılacak bir şey varsa da düzeltme yoluna giderim.

Kendine de kızma bence zira hatalar bizlerden kaynaklanıyor ancak hata yaptıkça öğreniyoruz. Bunun başka bir yolu yok.

Burada kimsenin dinlediği müzik için eleştiri alacağını sanmıyorum. Senin hoşlandığından biz hoşlanmayabiliriz, bizim hoşlandığımızdan da sen hoşlanmazsın. Ancak arabesk için benim klasik yorumum her zaman şu olur: Zaten dertliyken neden bizi dertlendirecek şeyler dinleriz ki? Müziğe değildir benim sözüm, sadece dert,tasa atma yolunadır.

Kısacası ikimiz de birbirimizi anlıyoruz şu anda, esas mesele de budur.

keretta

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mart 2009 - 00:47:16
@keretta bağlantısını verdiğin cevabı da benim sözlerimden (ilk iletimden) sonra yazmışsın ve bu nedenle ikinci iletimi yazdım. Arada bir iletişim kopukluğu olduğu aşikar. Üslubum sert görünmüş olabilir ancak buraya yazdığım her ileti için her başlığı elimden geldiğince iyi okumaya çalışırım. Yazdığımı göndermeden önce de bir kere kontrol etmeye çalışırım. Eğer yanlış anlaşılacak bir şey varsa da düzeltme yoluna giderim.

Kendine de kızma bence zira hatalar bizlerden kaynaklanıyor ancak hata yaptıkça öğreniyoruz. Bunun başka bir yolu yok.

Burada kimsenin dinlediği müzik için eleştiri alacağını sanmıyorum. Senin hoşlandığından biz hoşlanmayabiliriz, bizim hoşlandığımızdan da sen hoşlanmazsın. Ancak arabesk için benim klasik yorumum her zaman şu olur: Zaten dertliyken neden bizi dertlendirecek şeyler dinleriz ki? Müziğe değildir benim sözüm, sadece dert,tasa atma yolunadır.

Kısacası ikimiz de birbirimizi anlıyoruz şu anda, esas mesele de budur.

dinlediğim müzik yüzünden bu platformda eleştiri almayacağımı biliyorum ama genel kanı veya zihinde beliren, dinlemeyen birisi için tatsızdır. varoşlarda doğdum, varoşlarda büyüdüm ve bu benim için bi ayrıcalıktır, herkesin kendisine göre ayrıcalığı olduğu gibi. hüznümde bulduğum lezzeti başka şeylerde bulamam, devamlı hüzne tepki vardır ancak mutlu olduğumda, çökmüşlüğün acısındaki mutluluğu bulamam, bulamadığım için dinlerim. elit elipsler, hayatımı, kişiliğimi, tek bir cümleyle özetlerler ama anlaşılmama isteğim beni arabeske iter. iyi sayılır nâmelerim müziğimin perdesini kaldırır, mânâsına götürür. düştükçe, düşmek, düştükçe susmak isterim. kendimin karmaşık sandığı ama aslında basit olan hayatımın tire kişiliğimin intisab noktasıdır arabesk. zahirde dert algılansa da içimdeki acı lezzetin aynası, toplama cümlelerimin kaynağıdır arabesk.

heartsmagic teşekkür ederim.

garafatma

Ben şimdi metalciyim dersem, kafalarda benim satanist olduğum mu oluşacak? Tabi ki hayır. Sakın böyle düşünme, burada insan ayrımcılığı yoktur. Ayrıca dinlediğin müziğin, üzerindeki giysinin, yaşadığın hayatın, Özgür yazılıma destek verenler için herhangi bir anlamı yoktur. Hepimiz aynı amaç için buradayız, kimimiz özgür yazılım kullanmak, kimimiz yardımcı olmak...

Yeterki, çıkan hatalar sonucunda sizden istenen komutların vs.. ayrıntılarını buraya dökmeniz. ki bizde rahatça yardımcı olalım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

keretta

Alıntı yapılan: keiser_soze - 28 Mart 2009 - 01:34:25
Ben şimdi metalciyim dersem, kafalarda benim satanist olduğum mu oluşacak? Tabi ki hayır. Sakın böyle düşünme, burada insan ayrımcılığı yoktur. Ayrıca dinlediğin müziğin, üzerindeki giysinin, yaşadığın hayatın, Özgür yazılıma destek verenler için herhangi bir anlamı yoktur. Hepimiz aynı amaç için buradayız, kimimiz özgür yazılım kullanmak, kimimiz yardımcı olmak...

Yeterki, çıkan hatalar sonucunda sizden istenen komutların vs.. ayrıntılarını buraya dökmeniz. ki bizde rahatça yardımcı olalım.

o dosyaları sildim, dolayısıyla birlikte çözebileceğimiz bi hata yok şu an. teşekkür ederim, yardımcı insanlar göz nurudur.