[Çözüldü] video oynatımında titreme

Başlatan asabay, 25 Mart 2009 - 23:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asabay

arkadaşlar merhaba linux mint yükledim. ekran kartı ati radeon x 1650 serisi ve driverını yukleme ragmen video oynatırken sanki hiç ekran kartı yok mus gibi goruntu bozuk ve titreme var. codec den mi acaba? nedir sorun acaba yardımcı olabılecekmisiniz? şimdiden ilginiz için tesekkür ederim

agritux

Sanırım mint de codec ler yüklü geliyor. Ve codec olmasa açmaz diye düşünüyorum.
Titremenin sebebini bilmiyorum. Hangi media oynatıcıyı kullanıyorsunuz

bytan

Merhaba,

Bu konuda forumda çeşitli başlıklarda konuşmalar geçti. Bunları inceleyerek daha kısa sürede tüm olasılıkları deneyebilirsiniz. Fakat ilk aklıma gelen iki seçenekten birisi compizi kapatmak, ikincisi ise video oynatıcı ayarlarında, video çıkış aygıtı olarak xv gibi bir seçeneği seçmek x11 yerine.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

garafatma

Öncelikle hoşgeldin,

Başlık açmadan önce forumda arama yapmanı tavsiye ederim. Şayet ben aradığımda aşağıdaki başlıkları buldum

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7574.0.html

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,379.0.html

Bu ikisinede bir bak bakalım. Ayrıca @chataluck doğru codecler yüklü gelir Mint ile birlikte. dediği gibi hangi medya oynatıcıyı kullanıyorsunuz?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

asabay

arkadaşlar mplayer ve totem kullanıyorum her ikisin dede aynı sorunu yasıyorum medya oynatıcıdan degıl

bytan

Önerilenler içinde neyi yaptınız?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

asabay

arkadaşlar efektleri kapatınca sorun gideriliyor. ben bu durumda comfiz vs efektleri kullanamayacakmıyım? bunun başka bir sekılde çözümü yok mu acaba?

bytan

Maalesef yok. Bu sorun compiz ve ekran kartları ile ilgili genel bir sorun. Çözülmesini bekliyoruz.

Konu çözüldüğüne göre etiketleyerek kapatıyorum.

PF @ ST

heartsmagic

Alıntı yapılan: bytan - 25 Mart 2009 - 23:33:03
Merhaba,
Bu konuda forumda çeşitli başlıklarda konuşmalar geçti. Bunları inceleyerek daha kısa sürede tüm olasılıkları deneyebilirsiniz. Fakat ilk aklıma gelen iki seçenekten birisi compizi kapatmak, ikincisi ise video oynatıcı ayarlarında, video çıkış aygıtı olarak xv gibi bir seçeneği seçmek x11 yerine.

Bu öneriyi deneyebilirsin Compiz'le beraber. Bir ihtimal iş görebilir. Kullandığın programlarda video çıkışı ayarlarında mevcuttur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.