Tavsiye - Performans için cairo dock yerine görev çubuğu kullanın

Başlatan btermeli, 24 Mart 2009 - 23:14:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Iyi geceler,

2 saat kadar önce cairo-dock sinirlerimi bozdu ve eski sisteme yani görev çubuğuna geri döndüm.
Farkettim ki cairo-dock programların açılış sürelerini aşırı derecede etkiliyormuş. Şuan thunderbird, writer, firefox kısayollarına tıkladığım da cairo-docktaki sürenin yarısından kısa sürede açılıyor.
Bu tamamen sezgisel bir ölçüm ama deneyen olursa farkı görecektir. Performans isteyenlere duyurulur. :)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

agritux

Tavsiye için teşekkürler :) ama sanki biraz donanımsal bir durummuş gibime geldi. Cairo-dock yerine alternatif bir dock denediniz mi ?

btermeli

Donanımsal olduğunu sanmıyorum, cairo-dock sorunsuz çalışıyordu. Sanırım launcher'a tıkladıktan sonraki süre ile çubukta kısayola tıklatıktan sonraki süre farklı. cairo, gnome-terminalde işlettiği için belki süre artıyor. Sadece tahmin tabi ki.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Linuxman.

Evet sadece cairo dock değil diğer dock menülerde etkiliyor.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

garafatma

Dock menülere eskiden beri bir antipatim var. Hiç kullanmadım, kullanmayıda düşünmüyorum. Klasik panel ve ben mutluyuz :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

agritux

Ben o tip menüleri hiç sevmezdim açıkcası. Hiç denemedim de. Ama bukadar kullanıcısı var ise donanımdan kaynaklıdır diye düşündüm. Madem yavaşlatıyor neden kullanılıyor düşündürücü :)

E17 masaüstü yöneticisinde kendiliğinden mevcut. Ve hiçbir yavaşlatma ya da programların geç açılması söz konusu değil.

canosayan

Alıntı yapılan: keiser_soze - 24 Mart 2009 - 23:23:40
Dock menülere eskiden beri bir antipatim var. Hiç kullanmadım, kullanmayıda düşünmüyorum. Klasik panel ve ben mutluyuz :)

+1

endüstri mühendisliğinden bir örnek vereyim.
bir matematiksel modele yeni bir kısıt eklemeniz optimal değeri daima daha kötü bir noktaya getirir.

siz normal çalışan sisteme bir de aracı ekliyorsunuz. tabiki hızlanmasını beklemek biraz saçma olacaktır.
Chmod bizim işimiz.

mtilhan

Alıntı yapılan: keiser_soze - 24 Mart 2009 - 23:23:40
Katılıyorum :)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

hasanyılmaz

Gnome-do'nun Docky görünümü çok kullanışlı. Bir yavaşlama da görmedim.

Linuxman.

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 24 Mart 2009 - 23:41:58
Gnome-do'nun Docky görünümü çok kullanışlı. Bir yavaşlama da görmedim.

Teşekkürler.Bakalım nasıl birşeymiş  8)
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !