aMSN Plus sorunu

Başlatan Verse, 24 Mart 2009 - 17:43:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Verse

aMsn son sürümünü indirip kurdum. daha sonra, aMsn plus programını kendi sitesinden indirip kurdum..
Buraya kadar hiçbir sorunum yok. Fakat aMSN plus, renkli nickteki kişilerin renklerini göstermiyor.
[c=3]d[/c]E[c=6]?[/c][c=4]T[c=3]?[/c] gibi gözüküyor yani nickler. Acaba aMSN plus bu işe yaramıyor mu? Bu işi yapan başka bir program mı var yani?Forumda bir arkadaş amsn inin resmini çekmiş, onda da amsn ve amsn plus yüklü ama onda nickler doğru bir şekilde gözüküyor.

Ayrıca arama yapınca aynı sorunla karşılaşan ve çözümüne cevap bulamamış bir arkadaşa daha rastladım :)

Hadi usta penguenler bitirin şu işi :)

Sorunu çözen arkadaşın mesajındaki resim bu : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,806.msg7150.html#msg7150

Kendisine pm atacaktım ama pm lere kapalı.

Verse

aMSN in sürümü  0.97.2
resmi sitesindeki son sürüm bu.

Verse

Teşekkürler. hallettim :)

bytan

Teşekkürler Alpasya.

Konuyu çözdüğüne göre, bende etiketleyip kapatayım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Verse

Az önce hallettim dedim ama tam yüklerken alttaki hatayı aldım. Yönetici de konuyu kapatmış mecbur yeni bir başlık açtım.. Yarımcı  olursanız sevinirim..

Verse

Verdiğin linkteki 3 paketide indirdim, toplam ilkiyle beraber 4 paket yaptı ve websitesindeki indirme sırasına göre hepsini sırayla açtım..
İlkinde aynı hatayı aldım. Diğerlerini sorunsuz açtı ama aMSN e girdiğimde hiçbir değişiklik yok. Hala eski sürüm :(

bytan

Konuları birleştirdim.

Önce aşağıdaki ile eskiyi tamamen kaldır:

sudo apt-get purge amsn

Sonra aşağıdakiler kurulu değilse kur:

sudo apt-get install tcl8.5 tk8.5

Daha sonra, o siteden indirdiğin tüm paketleri bir klasör içine doldur ve terminal ile o klasöre geçerek aşağıdaki komutu ver:

sudo dpkg -i *deb

Son olarak Alpasya'nın verdiği başlığıda inceleyerek sorularına yanıt ara. Tüm işlemlerin bitmeden de "hallettim" deme.  ;)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

bytan

Alıntı yapılan: ALpAsya - 24 Mart 2009 - 19:41:09
@Bytan benden hızlı çıktın öbür tarafta tam senin dediklerini Synaptic paketen anlatıyordum. :)

@heartsmagic ve @ihtiyar said kadar hızlı olamasam da, hala gencim..  :)

PF @ ST