[Çözüldü]Bilgisayar Kapandıktan Sonra Çalışan Fan

Başlatan Wolverine, 22 Mart 2009 - 19:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wolverine

Arkadaşlar merhaba,
Ubuntu ile gnome üst panelinin sağında yer alan butonla bilgisayarımı kapatıyorum.Fakat bilgisayar tam anlamıyla kapandıktan 2-3 sn. sonra ufak bir fan çalışmaya başlıyor.Ben de mecburen fişi çekmek zorunda kalıyorum.Bu arada daha önce bilgisayarı kapatırken kasadan ''bip'' sesi gelmiyordu fakat şimdi kapat'a basınca önce ''bip'' şeklinde ses geliyor sonra kapanırkenki splash görüntüsü geliyor.Sorun ne olabilir?Uyurken bilgisayarımın robot'a dönüşeceğinden korkmaya başladım. :P

heartsmagic

sudo shutdown -h now ile kapattığında da aynı şey oluyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wolverine

heartsmagic,az önce yine gnome aracılığıyla denedim sorun çıkmadı bu sefer.Umarın bir daha da yaşanmaz.Bu arada biraz da yabancı forumları araştırdım,
sudo halt
ya da senin de belirttiğin gibi shutdown komutunu kullanmaları önerilmiş.

foma

Bilgisayarımı uzun süre (12-16 saat) açık kaldıktan sonra kapattığımda arada bir benim de başıma geliyor. Direk güç düğmesinden kapatıyorum bende böyle olunca. Önemli bir şey olmadığı için üzerine düşmemiştim. Tavsiyem bilgisayarı kapatmadan önce arka planda kapatmana rağmen kapanmamış, zombi durumuna düşmüş, yanıt vermeyen programları kapatıp öyle denemen.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.