[Çözüldü] hdd gitti Birim bağlanmaya çalışılırken geçersiz bağlama seçeneği.

Başlatan Mx0Ub, 21 Mart 2009 - 21:40:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mx0Ub

bilgisyar da 100 gb lik hdd gözüküyo ama ben onun bağlantı noktaları ile oynamıştım şimdi bu hatayı alıyorum Birim bağlanmaya çalışılırken geçersiz bağlama seçeneği.
sonrda bunu DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.  araştırma yaptım ama bulamadım çözüm

sudo fdisk -l cıktısı ise
/dev/sda1   *           1        3824    30716248+  83  Linux
/dev/sda2            3825       19456   125564040    f  W95 Ext'd (LBA)
/dev/sda5            3825       16572   102398278+   7  HPFS/NTFS
/dev/sda6           16573       19456    23165698+  82  Linux takas / Solaris
ulaşmaya çalıtım /dev/sda5

fstab ise
# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
# /dev/sda1
UUID=79fd4f67-0e11-4419-bd60-8bb223a9b619 /               ext3    relatime,errors=remount-ro 0       1
# /dev/sda6
UUID=5588c9bc-e908-4319-9204-34f57f0b328c none            swap    sw              0       0
/dev/scd0       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0

boza boza öğreniyom
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

zeitgeist

Büyük ihtimalle diskin bağlantı kablolarını değiştirdiğinde bağlanma noktasını da değiştirdin. Bu durumda fstab dosyasına 100 gb lık diski eklemen gerekecek. Aşağıdaki link fstab düzenlemeyle ilgili Wiki belgesi, sana yardımcı olacaktır. Eğer oradaki bilgilerle üstesinden gelemez isen forumda fstab ile arama yaptığında pek çok örnek çözüm karşına çıkacaktır. Yine yapamaz isen bu başlığa takıldığın yeri yazarsın.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Fstab_Düzenleme

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Mx0Ub

yarım saat uğraştım hepsni denedim e n sonunda yaptım yanlız şöle oldu yaw denerken media içinde  cok klasör oluştu bu komutla yaparken sudo mkdir /media/depo 5-6 tane deişik ismlerde oluştudum bunları da rm -r komutu ile sildim olay tamalandı :P  teşekkürler bu iş beni sardııı
Not:

garafatma

Tam olarak nasıl yaptığını daha anlatılır bir biçimde yazarmısın? Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması açısından faydalı bir bilgi olabilir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Mx0Ub

ntfs için verilen değer buydu vikide /dev/hda2 /media/windows ntfs-3g defaults,locale=en_US.utf8 0 0
işte hda2 bende sda5 di fstab a yazdım kaydetim sonra  media içinde windows die klasör oluşturdum sudo mount -a komutu verdim  olmadı yeniden başlatım yine aynı hata bende  bunu kulandım işte deniyodum bu işe yaradı

/dev/sda5    UUID=D418A58518A56768((((((burayı  sudo blkid komutu ile aldım)))))         /media/depo       ntfs-3g(((ntfs-3g ntfs olduğu için okunabilmesi ve yazılması için )))  auto,users,uid=1000,gid=100,dmask=027,fmask=137,utf8  0  0

sonra mkdir /media/depo klasörünü olşturdum  sudo mount -a komutu ileile bağladım hdd kavuştum 
not:auto komutu ile siz hdd simgesine tıklamadan otomatik hdd yi bağlıyo media/depo ya
;)
Not:

zeitgeist

@nefretmy,

Sorunu çözdüğüne sevindim, üsteklik incelediğin belgelerle kendi başına yapmışsın.) Başlığı da çözüldü olarak etiketlediğine göre bize de kilitlemek düşsün.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles