Taskbar yokoldu

Başlatan cevaps, 21 Mart 2009 - 18:28:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cevaps

Arkadaşlar 2 gündür Ubuntu kurmaya çalışıyorum, dün kurduğum ubuntu vista'yı beraberinde götürünce sıfırdan Kubuntu kurdum, fakat güncelleştirmeleri bitirdikten sonra "dur bakayım şu neymiş" diye karıştırırken yanlışlıkla aşağıdaki taskbarı komple yokettim. Dımdızlak kalmış durumdayım. Şans eseri masaüstünde sağ tıklayıp program eklede konqueror'u buldum ve sitenize girebiliyorum. Lütfen aşağıdaki başlat düğmesi tarih saat vs. hepsini nasıl eski haline getirebileceğimi biri söyleyebilir mi? Ya da Kubuntu'da ilk yüklenmiş haline dönme gibi bir seçenek var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim sinir küpüne dönmüş durumdayım.

Şimdiden teşekkürler.

agritux

Panel tamamen yok olduysa; masaüstüne sağ tıklayıp panel ekle diyebilirsiniz.
Panelde menü saat vs yok ise panele sağ tıklayıp panele uygulama ekle gibisinden  bir şey olması lazım onu seçebilirsiniz.
Karşınıza uzunca bir liste gelecek.  Oradan ana menü yü eklerseniz ''başlat'' diye tabir ettiğiniz menünüze kavuşabilirsiniz. Ayrıca forumu biraz dolaşarak  ya da diğer eklentileri ekleyip kaldırarak deneyebilirsiniz. Eminim eskisinden daha güzel bir paneliniz olacaktır :)

cevaps

Hocam panel ekle diyorum ama üstteki siyah menü bir an için gri olup tekrar eski haline dönüyor. Format mı atsam tekrar acaba?

cevaps

Hehe o siyah menü zaten taskbarmış. Ben 200 tane açınca üstüste binmiş hepsi. Tek tek kapattım şuan hiçbir taskbar kalmadı. Acaba sizin masaüstünüzün taskbar bölümünün screenshot'ını yollamanız mümkün mü? Eski stil nasıldı tam hatırlamıyorum, ona göre yeniden bir taskbar düzenleyeyim.

Bu arada çok teşekkürler :)

agritux

Ben kde kullanmadığım için şu an bilemiyorum. Fakat arkadaşlar yardımcı olacaktır.

erginemr

Bu arada, KDE 3.5.x mi, yoksa KDE 4.x mi kullanıyorsunuz? Siyah olduğuna göre, büyük ihtimalle 4.x. (Ben de Gnome kullanıcısıyım.)

Şu site bir fikir verebilir:
http://www.thecodingstudio.com/opensource/linux/screenshots/index.php?linux_distribution_sm=KDE%204.2

agritux

~/.kde4 dizinini yeniden isimlendirip Ctrl+Alt+Geri Tuşu ile grafik sistemi sıfırlayın. Ya da bilgisayarı yeniden başlatın. Buda sorununuzu çözecektir.

garafatma

Herhangi bir gelişme var mı?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010