Ubuntu yükleyeceğim

Başlatan KanilK, 20 Mart 2009 - 16:30:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KanilK

Selam millet..

Elimde ubuntu cd leri var

Yüklemeyi düşünüyorum fakat xp üzerine bu mümkünmü?

Ayrıca ubuntuyu tavsiye edermisiniz? Msn,Opera vs. açılıyormu Ubuntuda.

Cevaplar için şimdiden çok tşkler. İyi forumlar

aynshtein

Foruma yeni üye olan arkadaşlar önce gerekli başlıkları okurlarsa iyi olur. Bu arkadaşa "bu üsluba rağmen" cevap vermeyi düşünen varsa kendini hiç yormasın derim...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

garafatma

Forumda birçok konu zaten mevcut, yukarıda "ara" bağlantısından birçok sorunun cevabını bulabilirsin.

Forumda biraz daha seviyeli olursak çok daha kolay çare bulabiliriz sorunlarımıza.

Konu, forum incelenmeden açıldığı için kapatıyorum.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

canosayan

Xp üzerine yükleme konusunda bahsettiğinizin wubi olduğunu düşünüyorum.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,179.0.html işinize yarayabiilir.

Fakat
Ayrıca ubuntuyu tavsiye edermisiniz? Msn,Opera vs. açılıyormu Ubuntuda.

Şeklindeki bir soru pek bir arama belirtisi göstermiyor. arama kutusuna sadece opera yazmanız bile 20 ye yakın sayfa dolusu sonuç çıkartıyor.
Chmod bizim işimiz.

By_Mihni

İlk olarak aramıza hoş geldin.
Xp üzerine yüklemekten kastın xp silip üzerine ubuntu kurmak istiyorsan tabi ki bu mümkün diğer sorularına gelirsek ubuntu için amsn mevcut ve gayet güzel bir şekilde çalışmaktadır.
Opera ise oda gayet güzel bir şekilde çalışmaktadır ben herhangi bir sorun ile karışılaşmadım umuyorum ki sende karşılaşmazsın.
Bunların yüklenmesi ise forumda mevcuttur arama yaparsan hepsini bulabilirsin.

opusxx

Alıntı YapYeni başlayanlar için bölümüne baktım ve Ubuntu kurulumu buldum. Fakat orada sıfırdan kurulum anlatılıyordu ve ben XP üzerine kuracaktım. Önemli dosyalarımın silinmesi korkusuyla bir konu açıp kendimi garantiye almayı uygun buldum ama aldığım cevap ortada.
Umarım doğru anlamışımdır.
Kurulum link'in de ki bilgiler dışın da hiç *bir şey yapmanıza gerek yok. Denildiği gibi yaparsanız ubuntu' ya girdiğiniz de, panel de '' place '' sekmesinin için de,   '' .... GB media '' ( '' ... ''  windows'unuz kaç gb ise o miktar görünür ) olarak göre bilirsiniz, ve içine girip rahatça dosya, belge alış verişleri yapa bilirsiniz. 
Önemli olarak söylemek gerekir; ilk kez kullanacaksanız ubuntu' yu, çok önemli ve ya önemli belgeleriniz var diyorsanız kesinlik ile bunların yedeğini alın. Ubuntu' ya yabancı birisi olarak ben şahsen, sabırsızlığım dan ya da gereklilikten kısa yol olarak gördüğüm formatlama yoluna gittim. :) Sonrasın da tabii ki sorunlarımı  form da inceleyerek çözdüm. Bir de ara sıra kurulum esnasın da size belli etmeden  sorunlar çıka biliyor. ( sanırım :) ) Bunun için yedek şart.

Bunlardan sonra, ubuntu kullanmaktan keyif almaya başlarsınız :)

Bir şey daha geldi aklıma; Windows bölümlere ayrı mı? Ayrı ise bu bölümlerden birinin içinemi kurmak istiyorsunuz. Eğer ki böyle  bir şey istiyorsanız, bölümünüz de dosyalarınız var mı?.

Sanırım bunlar olunca işler değişir ve bu sorular daha açıklayıcı ola bilir yardım etmek isteyenler için.

Saygılar.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

KanilK

Alıntı yapılan: opusxx - 21 Mart 2009 - 15:58:34
Alıntı YapYeni başlayanlar için bölümüne baktım ve Ubuntu kurulumu buldum. Fakat orada sıfırdan kurulum anlatılıyordu ve ben XP üzerine kuracaktım. Önemli dosyalarımın silinmesi korkusuyla bir konu açıp kendimi garantiye almayı uygun buldum ama aldığım cevap ortada.
Umarım doğru anlamışımdır.
Kurulum link'in de ki bilgiler dışın da hiç *bir şey yapmanıza gerek yok. Denildiği gibi yaparsanız ubuntu' ya girdiğiniz de, panel de '' place '' sekmesinin için de,   '' .... GB media '' ( '' ... ''  windows'unuz kaç gb ise o miktar görünür ) olarak göre bilirsiniz, ve içine girip rahatça dosya, belge alış verişleri yapa bilirsiniz. 
Önemli olarak söylemek gerekir; ilk kez kullanacaksanız ubuntu' yu, çok önemli ve ya önemli belgeleriniz var diyorsanız kesinlik ile bunların yedeğini alın. Ubuntu' ya yabancı birisi olarak ben şahsen, sabırsızlığım dan ya da gereklilikten kısa yol olarak gördüğüm formatlama yoluna gittim. :) Sonrasın da tabii ki sorunlarımı  form da inceleyerek çözdüm. Bir de ara sıra kurulum esnasın da size belli etmeden  sorunlar çıka biliyor. ( sanırım :) ) Bunun için yedek şart.

Bunlardan sonra, ubuntu kullanmaktan keyif almaya başlarsınız :)

Bir şey daha geldi aklıma; Windows bölümlere ayrı mı? Ayrı ise bu bölümlerden birinin içinemi kurmak istiyorsunuz. Eğer ki böyle  bir şey istiyorsanız, bölümünüz de dosyalarınız var mı?.

Sanırım bunlar olunca işler değişir ve bu sorular daha açıklayıcı ola bilir yardım etmek isteyenler için.

Saygılar.

Teşekkür ederim. Diğer yardımcı olanlara da teşekkür ederim.

Bu arada harddisk 2 parça halinde. İçi boş olana ubuntuyu kurmayı düşünüyodum

zeitgeist

keiser_soze'nin affına sığınarak ve başka bir başlıkta konuşulan KanilK'in sorunuyla ilgili önerileri göz önüne alarak konunun kilidini açıyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

By_Mihni

Diğer postumda da belirttiğim gibi yapabilirsin @KanilK forumda mevcut istediklerin...

zeitgeist

Eğer diskinde temiz bir bölüm var ise bence Ubuntu cd ile kurulum yapın çünkü Wubi ile yapılan kurulumlarda yani Windows'un üzerine yapılan kurulumlarda sorun çıkabiliyor ama Xp üzerine de kurabilirsin.

Bahsettiğin yazılımlardan Opera' nın Linux sürümü var, Msn için Amsn ve bir kaç alternatifini kullanabilirsin. Ubuntu hakkında daha fazla bilgi için bir kaç başlığa göz atmanda, forumu dolaşmanda fayda var. Ayrıca bu link bazı sorularına yanıt verebilir, aynı konu Wiki altında da var.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

KanilK

Konu ve cevaplar için teşekkürler. O zaman ben cd ile direk boş harddiskin üzerine kurulumu deniyim