Compiz Sorunları

Başlatan celebron, 17 Mart 2009 - 08:49:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celebron

Arkadaşlar sadece meraktan soruyorum. Bu compiz niye bu kadar çok programın çalışmasını engelliyo. Geçenlerde urban terrorda mouse takılma problemini vardı. Bende Heartsmagic abimizin tavsiyesine uyup compizi kapatmayı denedim. Sorunum çözüldü. Daha bir sürü böyle örnek war tabiki ama aklıma gelen bu . Neden bu kadar çok programın çalışmasını etkiliyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

zeitgeist

Compiz görsel açıdan ekranı zenginleştiren bunu yaparken de doğal olarak ekran kartını ve işlemciyi kullanan bir yazılım, haliyle alt ve orta düzey sistemlerde bu tip sorunlara neden olabilir.

Güçlü bilşenlerle donatılmış sistemlerde bu sorunun genel olduğunu sanmıyorum eğer öyle ise Compiz yazılımının daha çok geliştirilmesi gerektiği düşünülebilir.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Bu olay tek kanattan çözülmez sanırım. Üçlü sacayağıdır bu. Grafik kartı sürücüsü-compiz-oyun(veya program).
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

such

Her ne kadar göreceli bir şey de olsa 9.04 Alpha 6 da
Celeron 2.0 işlemci Nvidia fx5200 ekran kartı ve 1 Gb gibi düşük sayılabilecek bir sistemde bile 8.10 daki kadar sorun çıkartmadı bana =)
Yani demek istediğim Ubuntu ekibi boş durmuyor çalışıyor. Zaman içerisinde bütün sorunları çözülecektir benim buna inancım tam.
Neden derseniz en basit örneği 7.x sürümlerinde kurulum çift ekran kartı yüzünden eziyete dönüşmüştü ve az çok tecrübem olmasına ve forumdan ve internetten yardım almama rağmen o kadar takla atmıştım kurulum için.
Şu anda ise sorunsuz kuruluyor ve çalışıyor.