Pardus ve Firefox+Flash sorunu

Başlatan eskidefter, 16 Mart 2009 - 23:43:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eskidefter

Bugun Pardus 2008.2 'yi denedim
bir heves ile , içimden inşallah çözülmüştür diyerek indirdim
diğer sürümlerini de denemiştim ve uzun süre kullanmıştım. Kalıcı olarak kullanmama sebebim internetindeki hantallıkktı
ve bu sürümde de durumun aynı olduğunu,
halen flash ın f sini gördüğünde firefox un delirdiğini, opera nın geç açıldığını gördüm.
flashblock, adblock gibi eklentiler olmadan firefox kullanmak mümkün değil kısacası (en azından benim için)

Kimse yanlış anlamasın Pardus bence çok büyük bir başarı ve bana göre şu an için tek eksi notu internet tarayıcı sorununun
flash ile uyumsuzluğu.

garafatma

Pardus büyük bir başarı, ancak KDE'den mi bilemiyorum, ama ubuntuyu, arch linuxu kullandığım kadar zevk almıyorum pardusu kullanırken. Çözemediğim bir soğukluğu var.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eren

Pardus'da İnternet bende sorunsuz ama Ubuntu'da berbat durumda.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

agritux

Ben de aynı sorunu yaşamıştım Pardus'ta...

Ubuntuda sorun yok bende.

Burak

Alıntı yapılan: Eren - 16 Mart 2009 - 23:55:48
Pardus'da İnternet bende sorunsuz ama Ubuntu'da berbat durumda.

Eren Abi senin sorunların da hep başkalarınınkinin tersi oluyor. Kimde güzel çalışan bir şey varsa sende çalışmıyor galba. :D

Ayrıca internet konusunda ben de sorun yaşamamıştım Pardus'ta.

hasansahin

Alıntı yapılan: kvstb - 16 Mart 2009 - 23:43:34
Bugun Pardus 2008.2 'yi denedim
bir heves ile , içimden inşallah çözülmüştür diyerek indirdim
diğer sürümlerini de denemiştim ve uzun süre kullanmıştım. Kalıcı olarak kullanmama sebebim internetindeki hantallıkktı
ve bu sürümde de durumun aynı olduğunu,
halen flash ın f sini gördüğünde firefox un delirdiğini, opera nın geç açıldığını gördüm.
flashblock, adblock gibi eklentiler olmadan firefox kullanmak mümkün değil kısacası (en azından benim için)

Kimse yanlış anlamasın Pardus bence çok büyük bir başarı ve bana göre şu an için tek eksi notu internet tarayıcı sorununun
flash ile uyumsuzluğu.
Bazen bu tür sorunlar ekran kartı sürücüsünden kaynaklanabiliyor. Eğer nvidia kartınız varsa ve 177.x nolu sürücüyü kullanıyorsanız, flash ve firefoxla sorun yaşamanız normaldir. Tavsiyem; pardus 2008.2 depolarında 180.11 nolu sürücü var, bu sürücüye terfi edin. Sorunlarınız çözülecektir. Bende 9600GT ekran kartımla aynı sorunları yaşıyordum, 180 serisi sürücülerle artık bu sorunu yaşamıyorum.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

agritux

Benim ekran kartım fx5500 hardware settings 177 sürücüsünü öneriyor. Bir sürücü daha var fakat onda 3d desteği yok sanırım.

hasansahin

Bütün sürücüleri göster dediğinde 180.11 sürücüsünü de göstermesi lazım. Bende aynı yolu izlemiştim.
Veya paket yöneticisinden 177.xx paketlerini kaldır, 180.11 paketini ve bağımlılıklarını kur. Bilgisayarı yeniden başlat. Tasma'daki görüntü yöneticisinden
bütün sürücüleri göster seç, menüde 180.11 görünmesi lazım.
Albert Einstein.

agritux

Bilgi için teşekkür ederim. Ekran kartımın 180.11 ile uyumluluğu varmı bilmiyorum ama ilk Pardus kuruşumda deneyeceğim. Teşekkürler.

hasansahin

Albert Einstein.

GNUbuntu

Pardus 2008.2 kullanıyorum (ikinci sistem). Ekran kartım Nvidia 7600 gs (AGP giriş). Sürücüyü kurarken önerilen nvidia 177.82 ile sorunsuz çalışıyor. 180.11 i denediğimde ise olmadı, hata verdi. Belki yeni tip (PCI-E) ekran kartlarında oluyordur.
Önce Saygı...

hasansahin

Zaten ekran kartı bölümünde olsun ve ilgili diğer bölümlerde olsun, Geforce8-9 ve üstü ekran kartlarında(elbetteki PCIEx) şiddetle 180.xx serisi sürücüleri öneriyorum.
Şu an güncel olarak resmi internet sitesinde(www.nvidia.com) 180.29 sürücüsü var fakat yakın bir zamanda 180.35 çıkacak. Yukarıda bahsettiğim tiplerde ekran kartınız varsa kesinlikle 180.xx serisi sürücüleri kullanın.
Sizin kartının Geforce7 serisi ve AGP mimaride olduğu için bu sürücülerle sorun çıkabilir, bu konuda net bilgim yok.
Albert Einstein.