[Çözüldü] EnvyNG Hatası

Başlatan bLaCkSouL, 25 Nisan 2008 - 03:55:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bLaCkSouL

Bugün Hardy Heron'a geçiş yaptım. Fakat yine ekran kartımla sorun yaşadım. Daha önce envy ile kurabildiğim için bu sefer de ubuntunun bu sürümüne uygun olan Envyng'yi konsoldan yükledim.(Paket olarak mevcut değil) Fakat işler programı çalıştırıp sürücüyü kur demeye gelince karıştı. Herhangi bir ilerleme olmadan doğrudan şu hatayı alıyorum:

[IMG]http://img231.imagevenue.com/loc6/th_84775_Ekran_G7r3nt9s7_123_6lo.jpg[/img]

Yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

merhum

evet aynı sorunu bende yaşadım kısıtlanmış sürücüden olay halloldu gibi .. Compiz dahi çalışıyor yalnız açılışta şu nvidia logosu yok :)

bLaCkSouL

Kısıtlanmış sürücüler ile sorunumu hallettim. Aslında kısıtlanmış sürücüleri denemememin sebebi gutsy'de açılmıyor olmasıydı. Neyse ki bu sefer problem çıkarmadı. Teşekkürler.

Sypro

Alıntı yapılan: merhum - 25 Nisan 2008 - 04:55:27
evet aynı sorunu bende yaşadım kısıtlanmış sürücüden olay halloldu gibi .. Compiz dahi çalışıyor yalnız açılışta şu nvidia logosu yok :)

xorg.conf 'u elle düzenleyerek Logo nun karşısındaki "false" ı "true" yaparak giriş ekranından önce gösterilmesini sağlamak mümkün. bende görünüyor:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

merhum

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim

hasansahin

9600GT,9800GTX ve 9800GX2'ye hala sürücü yazmadılar. Yazılanlarda beta aşamasından bir türlü çıkamıyor.
Dolayısı ile envyng'de benim kartımı desteklemiyor. Bu durumda 3D ve Compiz için mecburen kararsız beta driver kullanmak durumunda kalıyoruz. Çok kötü bir durum.
Benim gibi zor durumda olan arkadaşlar varmı? yoksa sadece benmi muzdarip oluyorum  :)
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

heartsmagic

Çözüldü olarak işaretleyip, kilitliyorum.

heartsmagic

Hemen böceğin ne olduğunu bildireyim. Son güncellemelerden sonra grafik kartım sorun verince, envy'ye el atmak durumunda kaldım ve aynı hatayı ben de aldım. Kısaca söylemek gerekirse gtk hatası.

sudo envyng -t ile konsol üzerinden yaparsak sorun kalmadan sürücüleri kurup ayarlıyor.