Ubuntu Cd'si ile nasıl internete bağlanabilirim?

Başlatan morg_, 14 Mart 2009 - 15:57:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

morg_

Merhaba;
Ubuntuyu indirdim kurulum yapmadan nete bağlanabilirsin dediler ama CD üzerinde bir türlü nete bağlanamadım nasıl bağlanabilirim açaba? şimdiden tşk.ler
ubuntuyu kurmak istiyorum ama bir türlü kuramadm :)

Amad

Merhaba,
Öncelikle aramıza şimdiden hoşgeldin ,)
Bilgisayarını Ubuntu CD'sinden boot edersen orda sana kurulum vs birşeyler diyor. Orta "Kurmadan ubuntuyu test edin" gibi bir ibare var ezbere bilmiyorum etiketini. Ona basarsan herhangi birşeye format atmadan önizleme yapabilirsin. Eğer hoşuna giderse (ki eminim gidicek ;) ) masaüstünde kur gibi birşey var. Ordan işlemleri takip edebilirsin.
Kolay gelsin
Hanım! Kahvemi getir!

morg_

Saolasın kardeş :)

ben CD yi boot ediyorum ama nete bağlanmıyorum?
kurmayı denedim ama başaramadım bir türlü, disk bölümünde sorun çıkıyor hep
demek istediğim Cd üzerinden nete bağlanabilirmiyiz?

canosayan

eğer ubuntu sistem bileşenlerinizi tanırsa ve kullanabilirse internete bağlanabilirsiniz.
sağ üst köşede saat ve tarih bilgilerinin solunda bağlantı bilgilerini gösteren bir ikon bulunur. buradan aktif bir bağlantınız olup olmadığını görebilirsiniz.
Chmod bizim işimiz.

morg_

Dediğin bağlantı simgesi var ama firefoxsu açınca nete girmiyor sayfa görüntülenmiyor
bir de nasıl anlayacağım sistem özeliklerime uygundur?(ubuntu)

Amad

Dizüstü bilgisayarların bazılarındaki wireless cardbusları görmüyor diye biliyorum ama ethernetler problem çıkarttığını duymadım.
Hanım! Kahvemi getir!

canosayan

Chmod bizim işimiz.

morg_

ihtiyar said

İnternet sorunlarında ilk olarak Wicd'i öneriyordum. Wicd, kurulumdan sonra restart istediğinden dolayı maalesef bir çözüm olmadı-geçenlerde aynı sorunu yaşadım-. Bunun için tek çare, elle bağlanmak diyebilirim. Forumda arama yaparsanız, anlatıma ulaşabilirsiniz.

morg_

Saolasın kardeş forumda arayım tabi bulabilirsem :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: morg_ - 15 Mart 2009 - 00:37:55
Saolasın kardeş forumda arayım tabi bulabilirsem :)

Öncelikle hoş geldiniz ailemize. :)

Türkçe'de "saolasın" diye bir şey olmadığını belirteyim. Forum Kuralları bölümünde yer alan İmlâ Kuralları'nı okumanızı öneriyorum.

Forumdaki bilgiler gayet düzenli bir yerleşim içerisinde. Arama butonu yerine konuların isimlerinden bile yola çıksan bulabilirsin. Ama arama yapmak daha kolay olabilir. Anahtar kelimeler, "elle bağlanma" olabilir. Deneyerek bulursun. ;)

morg_

Hoşbolduk
Türk olmadığım için imlam zayıf biraz kardeş :)