sorunu tam olarak adlandıramıyorum

Başlatan demir, 13 Mart 2009 - 18:09:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demir

başlıkta söylediğim gibi..  Ubuntu'da "Uygulamalar"ın üzerine gelince aşağı doğru açılan menü gelmiyor. Ayrıca onun sağ tarafındaki kısa yolların bazılarının iconları gelmiyor. İconlar yerine siyah kutular görnüyor. Ayrıca Screen shout almaya çalıştığım zaman

"Unable to save the screenshot to disk: PNG resim dosyası ölümcül hata: Write Error"

Ayrıca "sistem gözlemcisi"ni açmaya çalışırsam açılmıyor. "Synaptic"i açmaya çalıştığım zaman "/usr/sbin/synaptic komutu root kullanıcısı olarak çalıştırılamadı. Kullanıcının Xauthorization dosyası kopyalanamıyor" diye hata uyarısı alıyorum.

Bu hatalar parça parça ortaya çıktı. DVD image ı almaya çalışıyordum. Buun giçin Gnomebaker ve k3b kurmuştum. Kurduğum programlarla dvd imagelarını iso olarak makinama kaydediyordum.

Yerler ve sistem e ait pull-down menüler çalışıyor.

Son olarak gün içinde günvelleme yaptım. makinayı kapatıp açtım. Bir ara bir uyarı mesajı aldım. Ancak sorunla karşılaşmadığmı için dikkate almamıştım. şimdi dikkate almadığım mesajın ne olduğunu da bilmiyorum :(

Neler yapabilirim?
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

bytan

Sistem mi sorunlu, kullanıcı mı sorunlu anlayamadım. Yeni bir kullanıcı ekleyebiliyorsanız, ekleyip o kullanıcı ile oturum açarak bunu anlayabiliriz. Alabilirsek aşağıdakilerin çıktısını alalım:

ls -l /home
dmesg | tail

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

demir

Çıktıları aşağıya ekliyorum..

demir@redubuntu:~$ ls -l /home
toplam 4
drwxr-xr-x 69 demir demir 4096 2009-03-13 17:56 demir

demir@redubuntu:~$ dmesg | tail
[   36.922928] NET: Registered protocol family 17
[   47.452016] eth0: no IPv6 routers present
[   81.949130] UDF-fs: Partition marked readonly; forcing readonly mount
[   81.984892] UDF-fs INFO UDF: Mounting volume 'WT_WINGCHUN_D07_SCN', timestamp 2007/09/02 14:33 (1078)
[  159.060317] ppdev0: registered pardevice
[  159.108227] ppdev0: unregistered pardevice
[  160.190487] ppdev0: registered pardevice
[  160.236315] ppdev0: unregistered pardevice
[  161.760132] ppdev0: registered pardevice
[  161.810633] ppdev0: unregistered pardevice
demir@redubuntu:~$

İlgin için teşekkür ederim..
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

zeitgeist

Aktardığın tüm hatalar diske yazma ile ilgili görünüyor. Depolama aygıtı ile ilgili bir sorun olabilir mi? Göremediğin ikonları, simgeleri başka bir diskten ya da bölümden mi alıyordun?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Başka bir kullanıcı meselesini denemekte fayda var @bytan'ın dediği gibi.
Bu arada yeniden hoş geldin @demir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.