[Çözüldü] initramfs hatası

Başlatan kancass, 13 Mart 2009 - 12:25:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kancass

windowsta çıkan hata sonucu format atmak zorunda kaldım.
windows içine wubi ile kurulum yaptığım cd ile normal kurulum yapmak istedim (8.10-i386 ile)
kurulum sırasında  live cd ile açmak istediğimde (bu cd 2 pc de live olarak çalıştı.)

Dil seçim ekranından sonra live cd olarak aç dediğimde veya diğer seçeneklerden herhangi birini seçtiğimde bir süre sonra

loading, please wait...

busyBox v1.10.2 (ubuntu 1:1.10.2-ubuntu6) built-in shell (ash)
enter 'help' for a list of built-in commands

(initramfs)

şeklinde hata almaktayım.

Forumda arama yaptım donanım uyumsuzluğu olabilir denmiş. Bende biostan modem ve wirelessi inaktif duruma getirdim, sonuç olarak aynı hatayı aldım

Bu arada pc dell 110L, 1.6 işlemci, 512 ram, 40 gb fujitsu hd  (2 parça)

Acaba ben ubuntuyu normal kuramayacakmıyım? :(

bytan

initramfs satırında hatanın kaynaklandığı yer yazıyor olmalı. Siz de hiç bir şey yazmadı mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kancass

Aldığım hatayı ilk mesajda yazdım başka bir şey yoktu

heartsmagic

Eğer o başlıklarda belirtilen tavsiyeler işe yaramadıysa Alternate ISO ile şansını deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

3mr3

Evet ilk SATA diske kurduğumda dün bu hatayı aldım. Çözüm olarak buradan takip edeceğim. Fakat bugün arama yaparken yabancı bir sitede şöyle bir açıklama geçti:  boot ettiğin sürücünün yanına all_generic_ide yazarsanız çözebilirsiniz demiş ama zamanım olursa deneyecem.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

kancass

normal kurulumu yapamadım bi türlü cd çalışmadı.
bende cd rom da sorun olduğunu düşünmeye başladım artık (ubuntu cd sine alerjisi var galiba)

bende cd siz kurulum için netbootin ile windows içinden kurmak istedim iso'yu gösterip pc ye restart istedi
ettikten sonra cd ile açılmış gibiydi  ama ondada disk bölumlendirme kısmında (install işleminin 4 adımı ) diskleri görmedi

acaba harici hdd yi kullanarak usb den yükleme yapabilirmiyim ??
veya unetbootin sorununu nasıl düzeltebilirim ??

bytan

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

kancass

peki bytan şöyle birşey desem

Benim hiç flash belleğim olmadı   :'(

şuan yanımda harici hdd var sadece malesef

bytan

Unetbootin kullanıyorsun ve başarılı olamamış zaten. Bu yüzden farklı alternatifler sunmaya çalışıyorum.

Yaşayan cd çalışmamış, unetbootin takılmış, flashdisk seçeneği mümkün değil. @heartsmagic'in önerdiği Alternate ISO'yu denedin mi @kancass?

PF @ ST

kancass

Alternate iso yu deneyemedim çünkü evdeki internet kotalı ama en kısa sürede indirip deneyeceğim.

kancass

artık sorun çözüldü :) ubuntumu normal kurulum yapabildim   :D

sorunumu şöyle aştım anlatmak gerekir.

unetbootin ile çözdüm windows yükleyicisi ile yükleyince çalıştıramamıştım
bende ubuntu kurulu başka bir pc de harici hdd başında 2 gb bi alan ayırdım. burayı fat32 ile şekillendirdim
Burdan
Alıntı Yaphttp://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3575.0.html

*slowbend in tarifi ile harici hdd nin baş kısmındaki bu alana yüklemeyi yaptım.
sonrasında açılışta usb desteği ile açınca sanki cd ile kuruyormuş gibi kurulumu rahatlıkla yaptım.

Yardımcı olan herkese TEŞEKKÜRLER.

heartsmagic

Güzel bir alternatif oldu, en azından şu initramfs sorununun bu şekilde çözülebileceğini gördük.
Konuyu kapatabiliriz, teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.