Kubuntu Türkçe ISO

Başlatan dino4842, 12 Mart 2009 - 11:19:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dino4842

arkadaşlar eger var ise tabi kubuntu  işletim sisteminin türkçe sürümüne ait iso kalıpı istiyorum.
internetten aradım * yalnız türkçesini bulamadım. eger yok ise ingilizce sürümünü türkçeleştirmek için neler gerekli oldugu konusunda yardım ederseniz sevinirim.
şimdiden teşekkürler
iyi çalışmalar.

not: ubuntu kullanıyorum ama bazı  programlar compizle çakışıyor görsellerde sorun oluyor kubuntuda bu sorun olmayacıgını düşündüğümden denemek istiyorum.

eskidefter

kubuntu sitesinden iso yu indir,
aynı ubuntuyu yüklerken ki gibi sana dil soracak
Türkçeyi seçersin kurulum sırasında Tr dil desteği ile yükler sistemi :)

Gimp Uzmanı

Kurulumda Türkçe seçilebilir.

Alıntı yapılan: dino4842 - 12 Mart 2009 - 11:19:13
not: ubuntu kullanıyorum ama bazı  programlar compizle çakışıyor görsellerde sorun oluyor kubuntuda bu sorun olmayacıgını düşündüğümden denemek istiyorum.

Bendede aynı durum mevcut. KDE ile Compiz kullanacaksan benzer sorunlar yaşayabilirsin.

dino4842

ben kubuntu sitesinde baktım ancak türkçe bir sistemden cekmem mümkün değil artı olarak dillerinde de türkçe yok eger diyorsanız ki kurulumda türkçe dil var ok indiriyorum ingilizce versiyonunu.
ama dillerinde olmaması bence türkçe sürümü olmadıgı anlamına geliyor ama usta sizsiniz.

dino4842

pardon http://ftp.linux.org.tr/  sitesinde bir arama yaptımda var gibi indiriyorum sağolun

heartsmagic

ISO'lar için dil ayırımı yoktur. Ya ISO ile dil desteği gelir ya da daha sonradan bu destek kurularak sağlanır. Ancak yaşadığın çakışma sorunlarını Kubuntu'ya geçerek çözemeyebilirsin.

Not: Lütfen konuları daha doğru bölümlere açmaya gayret gösterelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dino4842

http://ftp.linux.org.tr/kubuntu/releases/9.04/alpha-5/jaunty-desktop-i386.iso
buna rastladım kubuntu içinde almam doğrumu yoksa direk kubuntu .com dan mı indireyim ne dersiniz.
ayrıca dvd olarakda var hangisini önerirsiniz.

heartsmagic

Jaunty alfa sürümdür ve kararsızlık yaşanabilir. Tavsiyem acelen yoksa 9.10 çıkışını bekle. Elindeki Ubuntu'da her ne problem varsa bunu Kubuntu'ya geçerek gideremeyebilirsin, tekrar ediyorum bunu.

Eğer illa deneyeceğim diyorsan o ftp alanındaki 8.10 dizinindeki ISO'ları kullan.

DVD indirmek sana bağlı bir şey. Elinin altında internet varsa bence gerek yok. Kişisel bir tercih bu kısacası.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dino4842

sistemde sadece aşagıdakiler var yani mecburen dvd cekecegiz
kubuntu-8.10-dvd-amd64.iso
kubuntu-8.10-dvd-i386.iso

soruna gelinde kde programlarından olan amarok programında menuve alt menu yazıları okunmuyor. ( sürüm 1,4 için bu 2 yükledim sorun yok) ayrıca compiz çalışırken openoffice dede aynı sorun baş göstermeye başladı.
hepsi bu başka bir sorunum yok aksine çok memnunum

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST