Ubuntuda durduk yere kitlenme

Başlatan secret, 09 Mart 2009 - 18:52:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

secret

Merhabalar,
Kubuntu kurmuştum. durduk yere kitleniyordu. resetlemek zorunda kalıyordum. ubuntuya geçtim ilk başta sorun yok gibiydi ama ubuntuda kitlenmeye başladı. güncellemeleri yapayım dedim ondan sonrada tamamen gitti. daha önceden acer laptopumda çok rahat kullanıyordum ubuntuyu. fakat masaüstünde sürekli sorun yaşıyorum. makinanın özellikleri Gigabyte M61PME-S2 anakart ve amd athlon le-1640 işlemci. sebebi ne olabilir acaba

heartsmagic

Ubuntu'nun hangi sürümü?
Sistem kayıtlarından donmanın olduğu anda bir ipucu yakalayabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

secret

ubuntuyu 1 hafta kadar önce sitesinden indirdim. 8.10 sürümü.

Linux yilbil-desktop 2.6.27-7-generic #1 SMP Fri Oct 24 06:42:44 UTC 2008 i686 GNU/Linux

resimde kitlendiği andaki sistem günlüğü dosyası var

[IMG]http://img27.imageshack.us/img27/125/ekrangrntsvarlogmessage.th.jpg[/img]

restarttan önce mozillayı açmıştım. restarttan sonra ise cannot find map file diyor nedendir acaba.

erginemr

Proje sorumlumuz @Eren, geçen hafta şu başlıkta, Ubuntu'nun Gigabyte ana kartlar ile uyumsuz olduğuna dikkati çekmişti:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1450.msg85126.html#msg85126

heartsmagic

Buradan pek anlamlı bir şey gözüme çarpmadı. Diğer kayıtlarda tam "restart" aşamasında bir bilgi var mı? Örneğin user bölümünde. Kaldı ki bu "restat" senin elle yaptığın sistemi kapama ve ardından başlatma kaydı sanırım. Kısacası tam kilitlenme vakti belki ipucu verebilir. Hiçbir şey de söylemeyebilir ancak bakınmakta fayda var.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.