[Arşiv][Çözüldü] 64 bit driver ???

Başlatan platonix, 24 Nisan 2008 - 19:13:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

platonix

selam arkadaslar
cameram icin buldugum driverleri kullandigim 64 bit lik ubuntuma yukledim ve denedigim driverlerden biri yuklendigi halde olmadi diyeri yani doktorun yazdigi web cam driver paketi ise 64 bit oldugundan dolayi hata vardi

anladigim kadariyla 32 bit driverlerdi... sorun buydu

simdi gercektende driverde 64 ve  32 olarak fark ediyor dimi cunki windowsta oyle linuxdada yani olmasi lagzim

eyer oyleyse ben 32 bit ubuntu yukleyecem peki o zaman performansda buyuk fark yaparmi ????

ufuk_k

Mutlaka yapıyordur performans farkı ama, normal ev kullanıcısını etkileyecek türden değilmiş. Dİğer konularda da bununla ilgili sorular soruldu, onlara konu hakkında bilgili arkadaşlar cevap vermişler. Normal ev kullanıcısı için (yani geliştirme vs. gibi işlerle uğraşmayan)  64 bit sistem gereksizmiş. Çünkü sorun çıkarabiliyor henüz tam oturmuş, herkesin kullanabileceği hale gelmedi. O yüzden zaten 64 bit sistem çoğunlukla sorun çıkarabileceği için, alacağın performanstan daha fazlasını götürebiliyor anladığım kadarıyla. O yüzden 32 bit kurmak en mantıklısı.

platonix

evt  su anda bende 8,04 surumunu 32 bit olarak indiriyorum bide cd bulursam ok dir :)