[Çözüldü] kubuntu8.04 wireless sorunu ve kısıtlanmış sürücüler

Başlatan OKAN, 24 Nisan 2008 - 15:35:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OKAN

Ubuntu 7.10 kullanıyordum. Kubuntu 8.04 e geçtim. Yükseltme yapmadım.
Ubuntu da kısıtlanmış sürücü yöneticisinden dell wireless 1390 wlan kartımı tanıtabiliyordum.
Kubuntu da ise wireless görünmüyor ve led ışığıda yanmıyor.

Nasıl tanıtabilirim acaba?

heartsmagic

Kubuntu'da restricted manager yoktu bilmem Hardy serisi ile ismi değişerek jockey Kubuntu'ya girdi mi. Kartın nedir ona göre yardımcı olunabilir.

sudo lspci
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OKAN

05:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM94311MCG wlan mini-PCI (rev 01)
08:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation BCM4401-B0 100Base-TX (rev 02)

ufuk_k

Kubuntuda sistem menüsünde donanım sürücüleri diye bir bölüm var. Oradan kısıtlanmış sürücüler aktive edilebilir.

OKAN

Alıntı yapılan: ufuk_k - 25 Nisan 2008 - 12:23:13
Kubuntuda sistem menüsünde donanım sürücüleri diye bir bölüm var. Oradan kısıtlanmış sürücüler aktive edilebilir.

Orada görünmüyor. Zaten o yüzden sorun yaşıyorum ya.

ufuk_k

Anlayamadım kubuntu kde menüsünde donanım sürücüleri uygulaması mı görünmüyor yoksa uygulamada sürücünüz mü görünmüyor? Eğer uygulama görünmüyorsa alt+F2 yapıp cıkan diyaloga jockey-kde yazarak çalıştırabilirsiniz.

OKAN

Birader tamam hallettim. İnternet bağlantım yoktu. Taşıma suyuyla hallettim işimi.

Aldım bilgisayarı wireless olan bi yere götürdüm. Adept te fetch update yaptıktan sonra bcm43xx yükledim. Hardware driver manager dan wireless gözüktü ve yükledim.

heartsmagic

Güzel haber, sorun çözülmüş. Ayrıca Kubuntu'da eski ismiyle Restricted Manager yeni ismiyle jockey'in olduğunu görmüş olduk. Başlığı etiketleyip, kilitliyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.