[26] Ubuntu için kitap var mıdır?

Başlatan heartsmagic, 03 Mart 2009 - 02:32:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Elbette vardır.
http://www.ubuntupocketguide.com/index2.html

Kitap İngilizcedir. PDF sürümü verilen bağlantıdan ücretsiz olarak indirilebilir.

Türkçe basılı kitap:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28337.0

Not: Bu başlık açık kalacaktır, kısacası üyelerimiz ekleme yapabilirler. Lütfen ücretsiz dağıtımı yasal olmayan kitapların indirme bağlantısını vermeyelim. Basılı kitap önerileri de getirebilirsiniz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Can Uğur AYFER'in Kim Korkar Linux'tan ve Kim Korkar Unix'ten isimli kitaplarını, hem İnternet üzerinden ücretsiz indirip okuyabilir, hem de kitapçılardan satın alabilirsiniz:
Can Uğur AYFER'in Web Sitesi
Kim Korkar Linux'tan
Kim Korkar Unix'ten

erginemr

Biraz eski (v.6.06 Dapper Drake'e ait) olsa da, Ubuntu resmi kitabından bölümler (İngilizce):
https://help.ubuntu.com/6.06/book/book-toc.html

ceddiguzel

Alıntı yapılan: erginemr - 03 Mart 2009 - 08:40:34
Can Uğur AYFER'in Kim Korkar Linux'tan ve Kim Korkar Unix'ten isimli kitaplarını, hem İnternet üzerinden ücretsiz indirip okuyabilir, hem de kitapçılardan satın alabilirsiniz:
Kim Korkar Linux'tan
Kim Korkar Unix'ten

Kim Korkar Linux'tan isimli bu güzel kitabı Mandrake 9'un üç cd'si olduğu halde satın almıştım

İlk derslerim gibi olmuştu nerede ise

3mr3

Alıntı yapılan: ceddiguzel - 03 Mart 2009 - 09:27:27
Alıntı yapılan: erginemr - 03 Mart 2009 - 08:40:34
Kim Korkar Linux'tan
Kim Korkar Unix'ten

Kim Korkar Linux'tan isimli bu güzel kitabı Mandrake 9'un üç cd'si olduğu halde satın almıştım
İlk derslerim gibi olmuştu nerede ise

Evet bende o kitabı okudum. İlk başlayanlar için 200 sayfasını uygulaması linux başlangıç için anlayabilir bir seviyeye gelebilir.

Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

Shawn

kim korkar linux'teni az önce indirdim.

yeni başlayanlar için (Benim gibi) bazı temel konuları (BASH komut isitemi ile ilgili bölümler gibi) kavramak açısından okunabilir

ilgi çekici bir kitaba benziyor
Azıcık olasılık dışı olmak her zaman gereklidir.

heartsmagic

Aslında kitapların yorumlanması hoş olur ancak başlık amacından sapar. Bu başlık altında kullanıcı baktığında sırayla kitapları görse hiç fena olmaz diye düşünüyorum. Hoş, ilk iletimi düzenleyerek güncelleme yapabilirim ancak bu sürekli takip ister ve arada aksatılması çok normal olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Alıntı yapılan: canosayan - 05 Mart 2009 - 18:52:00
http://cid-1d6925a05117f537.skydrive.live.com/self.aspx/.Public/linux%7C51%7C6.pdf
kim korkar linuxtan kitabının parçalarını birleştirdim. 10 mb kadar.

Teşekkürler.E-kitap okumak zor oluyor ama deneyelim. :D
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: Linuxman. - 08 Mart 2009 - 00:34:55
http://cid-1d6925a05117f537.skydrive.live.com/self.aspx/.Public/linux%7C51%7C6.pdf

Teşekkürler.E-kitap okumak zor oluyor ama deneyelim. :D

bende linux öğrenmek için ileride bu kitabı almayı düşünüyordum pdf hali güzel olmuş ellerine sağlık
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

mtilhan

Sizce önce Kim Korkar Unix'ten mi? Okunmalı yoksa Kim Korkar Linux'ten mi?
Bu arada Linux İlk Sorulan Sorular.
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mtilhan

İyi ama önce biri okunmalı daha sonra diğeri bir gözüm onda diğer gözüm öbüründe ikisini de okuyamam ki :)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

bytan

Alıntı yapılan: mtilhan - 22 Mart 2009 - 14:49:48
İyi ama önce biri okunmalı daha sonra diğeri bir gözüm onda diğer gözüm öbüründe ikisini de okuyamam ki :)

Yani demek istediğim, hangisini seçerseniz seçin. İçinize sinmeyecekse KKL'den başlayabilirsiniz. Ben KKU'dan başlamıştım. Temel komutları onun üzerinden öğrendim. Aynı komutla KKL'de de olduğu için fark etmez  diyorum. Kısaca ikisi de olur @mtilhan.  :)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

canosayan

ikiside güzel kitaplar unix i internetten linux u okulun kütüphanesinden aldım. aslına bakarsanız pek farklı değildiler.
Chmod bizim işimiz.

mtilhan

blackwhite

Bunu ben daha once baska biryerden indirmitim ama sonra ne olduysa okuyamadan kaybettim sabit diskten...Simdi tekrar buldum,Ellerine saglik.

sephiroth

tesekkurler paylasim icin arkadaslar :)
xp home & Ubuntu netbook

canosayan

söylemeyim diyorsum ama söyleyeyim. acemiler için son duraktaki diğer konular kilitli bu açık.
Chmod bizim işimiz.

bytan

@canosayan,

Konuya kitap önerisi getirilebilmesi için açık tutuluyor.

PF @ ST

canosayan

hım. tamam o zaman.
http://bliss.gazi.edu.tr/blissweb.php?islem=0&dil=1&f=0&r=-1&a=%2Feasytr.php%3Fbank%3DGAZILIB&p=0&e=0&b=OG0&c=OG0&k=*&n=*&m=40&d=GAZILIB&s=%2F%2F&y=K&o=1&v=1&z=A&q=linux sayfasında bazı adları var.
eğer gazi üniversitesi öğrencisi varsa buradan alıp okuayabilir.

adresi kopyalanması gerekiyor sanırım.
Chmod bizim işimiz.

bytan

Kütüphanede güzel kitaplar varmış..

PF @ ST

suskun

Bu forumdan çok iyi şeyler öğrencem paylaşımlar çok güzel teşekkurler.

iKo

ubuntu pocket guide yeni başlayanlar için gayet güzel, bir çok şey detaylıca anlatılmış... ;) ama forumun yeri apayri :D

herkese katkılarından dolayı teşekkürler

ubuntu90

]ODTÜ kütüphanesinde uzun bir uğraş sonrası bulduğum bir kitap  ;D
2008 basımı Ubuntu 7.10 Linux UNLEASHED Andrew/Paul Hudson SAMS yayınlarından çıkmış
şu siteyi ziyaret ederek bu ve diğer yardımcı kitaplar hakkında bilgi edinebilirsiniz
www.informit.com