690G (SB600) çip setli anakartlarda Ubuntu kurulumu

Başlatan Akay, 23 Nisan 2008 - 15:41:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Akay

Kurulum aşamaları Cannot Allocate Resources Region 1'den ....... 9'a kadar olan tüm hata kodları içindir (123456789)

Ubuntu ve diğer linux işletim sistemleri kurulumu için, 690G (SB600) çipset'li anakartlarda biosta bir kaç ayar yapmamız gerekiyor

bu chipset'e sahip anakartlar;

Sapphire RS690G / Biostar TA690 / ASUS M2A-VM 690G / MSI K9AGM2-FIH AMD 690G / Gigabyte 690G MA69G-S3H

ECS AMD690GM-M2 / Foxconn A690GM2MA /

1. Adım: öncelikle bios'a giriyoruz integrated peripherals / south onchip ide device / onchip sata type / burayı Native ide yapıyoruz veya ahci ben native ide'de sorunsuz olarak kurdum ubuntuyu eğer native ide seçeneğinde sorun yaşarsanız ahci moduna almanız önerilir

2. Adım: Power management setup / HPET support / burayı kapatıyoruz yani Disabled seçeneğini seçiyoruz

ilk ayarları yapip HPET seçeneğini kapatmazsanız yine aynı hatayla karşılaşıyoruz bu nedenle HPET'in kesinlikle kapalı olması gerekiyor

bu ayarları yaptiktan sonra ubuntu, kubuntu, pardus ve son olarak vistayı kurdum şu an bütün işletim sistemlerini kullanabiliyorum sorunsuz olarak, bios ayarlarını yaptıktan sonra kurulum bittiğinde ayarlarınızı değiştirmeyin değiştirdiğiniz takdirde yine sorunlarla karşılaşabilirsiniz

hoşçakalın bol linux'lu günler

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.