[Çözüldü] Alt+F2 'Uygulama Çalıştır' geçmişini nasıl temizlerim?

Başlatan GNUbuntu, 22 Şubat 2009 - 19:01:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GNUbuntu

Selamlar.
Biliyorsunuz, bir sürü doğru, yanlış komutla doluyor bir süre sonra.
Pardus'da bu seçenek vardı. Mutlaka Ubuntu'nun bir taraflarında saklı ama nerede?
Önce Saygı...

AbkHaZiaN

ubuntuda bildiğim kadarı ile böyle bir şey yok kendisi otamatik tamamlıyor komutları geçmiş felan yoktu hatırladığım kadarıyla

GNUbuntu

Teşekkürler. Son verilen 10 komut her zaman kalıyor demek ki.
Önce Saygı...

budun

gconf-editor adlı programı çalıştır. apps>gnome-settings>gnome-panel'in içerisinde gnome-run'ın  history dosyası duruyor. Onu silersen silinir diye tahmin ediyorum. Ama istersen silmeden önce daha iyi bilen birileri yorumlasın. Ben kendim silmeyi denemedim.
Levent

AbkHaZiaN

format attıktan sonra ilk çalıştırdığımda sa gk yazdığımda gksu ya tamamlıyordu nau yazdığımda nautilus'a tamamlıyordu ama kayda alıyormu bilmiyorum bencede daha iyi bilen birisini bekle

GNUbuntu

Yazılan komutları tamamlaması sorun değil. Aksine çok iyi bir şey. Benim dediğim, komut yazdığımız kutunun sağındaki ok işaretine tıklandığında aşağıya doğru açılan seçenekler. Önemli değil aslında ama, insan Linux kullanınca her şeyin elinde olmasını istiyor :)
Önce Saygı...

budun

Hocam sen benim dediğimi yap oradan oluyor az önce denedim. Dediğim yere kadar git. Orada history bölümüne çift tıkla. Daha önce girdiğin tüm komutlar karşına geliyor. İstediğini silebiliyorsun. Artısı, yenilerini de ekleyebiliyorsun. Ben çok sevdim.
Levent

GNUbuntu

Budur işte. Teşekkürler. Hemen ipuçları dizinime ekliyorum :)
Önce Saygı...