kurulum ile ilgili bi merak.

Başlatan kancass, 20 Şubat 2009 - 17:26:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kancass

Pc imde windows ve wubi ile ubuntu interepid kurulu (linuxtan korkularım
sebebi ile)(2 ay önce linux kullanmaya başlamış olduğum için) ama forumdaki daha
bilgili ve deneyimli kişiler sayesinde windows alışkanlıklarım (bsplayer,winamp v.s. gibi)
gitmiş ve linux dünyasına alışmış bulunmaktayım artık tüm korkularımı yenmiş bulunmaktayım.
Kullanarak ve sorunlarla karşılaşarak.
Asıl sorumma geleyim jaunty'i kurmak ve denemek istiyorum ama windowsun içine değil
tam kurulum yapmak istiyorum bu arada diğer ubuntuyu kaldırmak istemiyorum
çünkü bi sorunla karşılaşma ihtimalime karşı böyle bi durum mümkün mü?
yani grub ekranında 3 sisteminde görünmesi mümkün mü acaba ?
veya yapilması gereken bi işlem var mı?

Sadalmelik

Normalde grub ekranında 3 üde gözükür ancak jaunty henüz kararlı sürüm olmadığından ve bende denemediğimden tam emin değilim. ama normal de gözüküyor. neyse bende merak ettim bakalım üstadlar ne diyecekler :)

heartsmagic

Jaunty henüz alfa aşamasında ve kurarsan uzunca bir süre sorunlarla boğuşmak zorunda kalacaksın. Bu nedenle tavsiye etmiyorum. Sorularını cevapladıktan sonra nihai tavsiyemi vereyim. Eğer Wubi ile kurmayacaksan Ubuntu için diskten yer ayırman gerekecek. Ardından kurulumu yapabilirsin. Fakat gerçek kurulum yaptığında sana sadece yeni kurduğun Ubuntu ve Windows seçimi verecektir. Zira bu gerçek kurulum Windows'un içine kurduğun Ubuntu'yu görmez. Ancak sorun yaşadığında normal şekilde Windows'u açarak diğer Ubuntu'yu açabilirsin.

Son kararım Jaunty'nin kararlı sürümünü beklemen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.