[Çözüldü] k3b.kopete ve diğer bazı proramlar bazen turkce bazen`de ingilizce

Başlatan sireno52, 17 Şubat 2009 - 23:56:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar  yazdığım başlık biraz  tuhaf gelebilir   oyüzden konuyu  açayım  ben birkaç nedenden dolayı  ubuntu`yu  silip baştan kurdum bu kurmalarda k3b adlı yazma proramınıda kurdum  ve açtığımda komple turkçe olduğunu gördüm   bir hatadan dolayı ubuntu`yu silip baştan kurmak zorunda  kaldım  ve tekrar  k3b adlı yazma programını kurdum ve açtım birde baktım  ingilizce  bu neden olabilir  bir tek  bu hata k3b`de değil kopet`tede ve diğer bazı programlar`dada oldu  kurulumda nelere dikkat etmeliyim  ve bu hatalerın sonradan düzeltme imkanım varmı?
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Çağlar

Kde için türkçe paketini kurmanız gerek. Yani tam adıyla language-pack-kde-tr bunuda şu komutla sudo apt-get install language-pack-kde-tr yapabilirsiniz.
We got a badass over here!

sireno52

Alıntı yapılan: Çağlar - 17 Şubat 2009 - 23:58:58
Kde için türkçe paketini kurmanız gerek. Yani tam adıyla language-pack-kde-tr bunuda şu komutla sudo apt-get install language-pack-kde-tr yapabilirsiniz.
bir yanlışlık olmasın  ben şu anda ubuntu 8.04.2 kullanıyorum  vede  k3b`daha önceden yani başkabir linux dağıtımını kullandığım zaman  alıştım vede kullnımı çok kolay geldiği için  gnome masa ütündede kullanıyorum   bu verdiğin kodlar gnome içinmi ?
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Çağlar

Evet @sireno52 k3b ve kopete hatta amarok vb. programlar Kde kütüphanesi kullanır. Bu sebeple kurmanız gerekir güvenin bana :)

sireno52

Alıntı yapılan: Çağlar - 18 Şubat 2009 - 00:09:48
Evet @sireno52 k3b ve kopete hatta amarok vb. programlar Kde kütüphanesi kullanır. Bu sebeple kurmanız gerekir güvenin bana :)
bu güven meselesi değil  ben sizlere güveniyorum  ben  anlatış  şeklimden dolayı belki  yanlış bir kod verirsini diye  yazdım oyazıyı  ben bazı şeyleri sizlerin sayesinde çözüyorum  kendi kafama göre yapmış olsaydım  hiçbir şey öğrenemezdim cumleten hepinizden allah razı olsun  :D :D :D :D şimdi verdiğin kodu deniyeceğim

Çağlar

Muhtemelen restart etmen gerekecektir yalnız. Belki etmeden de olur ama :)

sireno52

oldu ellerine sağlık  yalnız konu dışı  bir sorum olacak ben daha önce pardus kullanıyordum biraz reklama girecek  ama olsun ben parduslinux.org sitesinede üyeyim orda güzel bir site menü yapısı var yanlış anlaşılma olmasın  üye kişinin  kullanıcı panosu   ubuntutürkiyenin  sitesi mükemmelde kişilik bilgilerini pek çözemedim konuya  geleyim  bu pardus sitesin  kendim  yazdığım bütün  konu  başlıkları  bir sayfada  toplanmış ben sıkıştığım   zaman eski konu başlıklarını  hemencecik buluyordum  bu sistemin aynısı  bu sitedede varmı   zira  sağ üst  köşeden arattığım zaman  ya farklı başlıklar çıkıyor yada hiç bulamıyorum eski  yazdığım konuları. bu konudada yardımcı olursanı sevinirim

Çağlar

Aramada ait olduğu kullanıcı kısmına adınızı yazarsanız sanırım daha kolay olur.

bytan

Alıntı yapılan: sireno52 - 18 Şubat 2009 - 00:34:37
oldu ellerine sağlık  yalnız konu dışı  bir sorum olacak ben daha önce pardus kullanıyordum biraz reklama girecek  ama olsun ben parduslinux.org sitesinede üyeyim orda güzel bir site menü yapısı var yanlış anlaşılma olmasın  üye kişinin  kullanıcı panosu   ubuntutürkiyenin  sitesi mükemmelde kişilik bilgilerini pek çözemedim konuya  geleyim  bu pardus sitesin  kendim  yazdığım bütün  konu  başlıkları  bir sayfada  toplanmış ben sıkıştığım   zaman eski konu başlıklarını  hemencecik buluyordum  bu sistemin aynısı  bu sitedede varmı   zira  sağ üst  köşeden arattığım zaman  ya farklı başlıklar çıkıyor * ya da hiç bulamıyorum eski  yazdığım konuları. bu konudada yardımcı olursanı sevinirim

Üst menüdeki "Ara" kısmını kullanır ve kullanıcı adı olarak kendinizi belirtirseniz, daha kolay bulursunuz.

Konu çözümlendiğine göre @Çağlar'a teşekkürlerle kapatalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.