KDE yükledim Gnome tuhaflaştı

Başlatan esrama, 16 Şubat 2009 - 22:34:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Ubuntu 8.1 kullanıyorum. Tüm güncelleştirmeler yapılı halde KDEyi kurdum. Herşey güzel KDEyi bir süre kullandım. Sonra Gnome ile Ubuntuyu kullanmaya devam ettim. Fakat bu sefer gnomede birçok hata üst üste gelmeye başladı. Mesela bağanmış hdd ler birdenbire kendiliğinden unmountedlanmaya başladı, gnome panellerde kısayollar yokolmaya başladı, kde programları gnomede çalışırken hata vermeye başladı, gnome kullanırken kde menülerini görmeye başladım(mesela vlc file,help... menüleri kde menü şeklini aldı).. Herneyse burada sorunlarımın çözümlerini istemeyeceğim. Sormak istediğim şey masaüstü yöneticileri birbirinden bağımsız çalışmıyormu ? Biri ötekini etkiliyormu ?

heartsmagic

Normalde bağımsız çalışması gerekir. Sistemde bir sorun olduğu aşikar bu durumda. Tek bağlı olabilecek şey pencere yöneticilerindeki kötü görünüm olabilir. Örneğin bir KDE programı Gnome altında asıl hali kadar güzel görünmeyebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

Evet bende birbirinden bağımsız çalıştığını okumuştum. Fakat geçen formattan öncede 8.04.1 ile aynı sorunu yaşamıştım. KDE programı gnome altında düzgün çalışmaz veya o kadar iyi gözükmez o ayrı, fakat benim durum bambaşka.

heartsmagic

Senin durumun zaten istisnai görünüyor. Arada bir şeyler yanlış gitmiş olabilir. Fakat neden böyle olmuş cidden bilmemiz zor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Benimde benzeri başıma geldi. KDE kurduktan sonra depodan çekilen bazı KDE uygulamaları Gnome altında da çalışmak istedi. Örneğin HP yazıcı kontrol uygulaması KDE 4.x için yapılmış ancak tutturdu Gnome altında da beni çalıştır diye. Onu yok edebilmek için çok uğraşmıştım.

Bazı menülerin simgeleri gitti, mount sıkıntısı yaşandı v.s. Ubuntu depolarındaki KDE sürümünü kurmanızı kesinlikle önermem, hem 4.1 geliyor hemde çok sorunlu.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.