[Çözüldü]Masa üstüm bozuldu ve ayar tutmuyor

Başlatan mozakca, 11 Şubat 2009 - 23:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mozakca

Dün bilgisayarımı bıraktığımda herhangi bir sorun yoktu. Bugün açtığımda ise * masaüstü pencere kenarlıkları görünmüyor. Ayrıca gnome-settings-daemon çalışmıyor gibi bir hata veriyor. Ben de görünüm ayarlarından normal efektler şeklinde ayarladığımda ise pencere kenarlıkları geliyor fakat sistemde bir kararsızlık var. Yeniden açtığımda yine aynı ayarları tekrar yapmam gerekiyor.
sevgi, emek ister.

bytan

Önce tüm ayarlarını yap, düzenle. İstediğin hale geldiğinde Sistem->Tercihler->Oturumlar ile karşına gelen pencerede, Seçenekler sekmesindeki "Oturumu Kapatırken Çalışan Programları Hatırla" türü olan seçeneği işaretle ve hemen altında bulunan "Şu anda çalışan uygulamaları hatırla" butonuna da tıklayıp, sonrasında, önce oturumu sonlandır diyerek kapatıp aç bakalım hatırlayacak mı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Son olarak neler yaptığın çok önemli. Çok iyi bir yöntem değil ancak yeni bir kullanıcı açıp bakarak sorunun sistem genelinde mi yoksa kullanıcıya has mı olduğunu anlamaya çalışabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mozakca

tamam şimdi hatırladım. Ben bu oturumlar kısmındakilerin bazılarını dün silmiştim. Siz söyleyince hatırladım. Acaba mümkünse sizin oturumlar kısmının bir resmini çekebilir misiniz? ve bu başlangıçları tekrar nereden yani hangi dizinden ekleyebilirim? söylerseniz sevinirim.

Tamam arkadaşlar çok teşekkür ederim. Sorun halloldu. Ben kendime yeni kullanıcı açtım ve problem artık yok.
sevgi, emek ister.

erginemr

Alıntı yapılan: mozakca - 12 Şubat 2009 - 00:23:05
tamam şimdi hatırladım. Ben bu oturumlar kısmındakilerin bazılarını dün silmiştim. Siz söyleyince hatırladım. Acaba mümkünse sizin oturumlar kısmının bir resmini çekebilir misiniz? ve bu başlangıçları tekrar nereden yani hangi dizinden ekleyebilirim? söylerseniz sevinirim.

Tamam arkadaşlar çok teşekkür ederim. Sorun halloldu. Ben kendime yeni kullanıcı açtım ve problem artık yok.

Oturumlardaki seçenekleri silmek yerine devre dışı bırakmak ve asıl bir etki verdiğini incelemek de iyi bir seçenek olabilir. Geri dönüşü de daha kolay olur.

Bu "oturumu kaydet" konusunda şöyle can sıkıcı bir gelişme var:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6280.msg74644.html#msg74644