[Çözüldü] video sorunu

Başlatan tab, 09 Şubat 2009 - 19:42:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

arkadaşlar forumda okudum ve ekran kartını doğru bi şekilde kurdum.ekran kartı  ATI Mobility Radeon HD 3400 Series.sorun su sarkı dinliyebiliyorum ama video seyrederken ses gelmiyor ses ayarlarını kontrol ettim ama sonuc yok.bunun yanında kameram için cheese kullanıyorum.bu bir sorun yaratabilirmi?

tab

codec derken .anlayamadım ilk defa başıma geldiği için bu sorun bi bilgim yok ama sunu diyebilirim smplayer,mplayer,vlc de denedim calısmadı...

tab

vlc playerı actığım da soyle bir hata verdi:
  ''Uygun kod çözücü modülü yok:
   VLC "samr" ses veya video formatını desteklemiyor. Malesef bu sorunu gidermenin bir yolu yok şimdilik.''

AbkHaZiaN

bu konuda pek bi bilgim yok fakat sorunun ekran kartı ile ilgili değil bence. İnternetten bir video izlemeye çalış videoda ses va rmı yok mu yaz burada ona göre bir cevap gelecektir.

tab

ilgilendiğiniz için tesekkurler.internetten video seyrederken sorun yok ama bilgisayarda ne yaptıysam sorunu gideremedim...

garafatma

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Terminalden yukarıdaki kodu verip gerekli yüklemeleri yaparmısın?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

İzlemeye çalıştığın videonun biçimi ne?

Not: Başlığı şimdilik Genel bölümüne taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AbkHaZiaN

internetten video izlerken sorun oladığına göre kullandığın program video formatını desteklemiyor olabilir.
sudo apt-get install mplayer
komutu ile mplayer kurabilirsin. Forumda biraz araştır daha detaylı anlatımlar mevcut (eklentilerin kurulumu vs vs)

tab

coklu ortam denetleyicisinden olabilir dediler.ve birde video seyrederken cheese programından dolayı sorun yasayabilirsin dedilir bunun yanı sıra sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras kurdum ve mplayer ı da kurdum ama mplayerde soyle bir hata verdi:CANNOT FİND CODEC FOR AUDIO FORMAT 0x726D6173

tab

yardımcı olup sorunumu cozdugunuz için cok tesekkurler ubuntu-tr ailesi....
sonbir sey sormak istiyorum ingilizce bi filimi turkce alt yazılı seyredebiliyorum aca flimi turkce seyretmek için ne yapabilirim.tekrardan tesekkur ederim.

tab

son bir sorun cıktı dvd acıyor programlar ama cd uzantısı olan .dat formatını azmıyor ne yapayım

bytan

Türkçe seyretmek için, türkçe ses dosyasının olması lazım.

.dat sorununu ise, yine aynı şekilde mplayer ya da smplayer ya da vlc kullanarak açmayı denediğinde izleyemiyor musun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

tab

hepsiyle denedim olmadı
turkce ses paketini nasıl yukleyebilirim acaba?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: tolga ali - 11 Şubat 2009 - 00:05:59
son bir sorun cıktı dvd acıyor programlar ama cd uzantısı olan .dat formatını azmıyor ne yapayım

Forumda arama yapmayı deneyebilirsin.

bytan

Alıntı yapılan: tolga ali - 11 Şubat 2009 - 00:15:38
hepsiyle denedim olmadı
turkce ses paketini nasıl yukleyebilirim acaba?

İzlediğin filmin, türkçe dublajı var mı? Ya da türkçe ses dosyası var mı? Türkçe ses pakedi diye * bir şey yok. Varsa dublajı ya da ses dosyaları kullanabilrsin.

Sen, dvd izleyebiliyorsun fakat cd içindeki görüntü dosyasını izleyemiyor musun? Açmaya çalıştığında ne sorunu veriyor? Eğer daha önce yüklemediysen buradaki medibuntu deposuda sisteminde varsa aşağıdaki ile codecleri kurmayı bir dene.

sudo apt-get install w32codecs

Düzenleme:
Ben yanıt hazırlarken, @İhtiyar Said, konuya bir başka açıdan yaklaşmış. Aslında ilk olarak yapman gerekeni yazmış.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

tab

sudo apt-get install w32codecs bu komutu ve 'burada' diye belirttiğin herseyi yaptım yıne de sonuc alamadım.cd o kadar onemli deil onun yerine soyle birsey sormak isterim
vcd formatını dvd formatına cevirebilecek bi program varmı ubuntu da...

heartsmagic

Başka bir şeye çevirmene gerek yok. Oynatıcı olarak ne kullanıyorsan menülerinden "VCD oynat" gibi bir ibare bulman gerekiyor.

tab

peki bu aksam bakıp cevap yazsam(suan iş yerindeyim)

tab

işte bitti.......!
sizin sayenizde sorunu cozdum.sm playerde ses ve video ayarlarını coklu ortam denetleyicisine gore ayarladığımızda sorum ortadan kalkıyor ve ac bolumunden vcd veya dvd (takılan filme gore)sectiğimizde sorunsuz calısıyor ve vlc içinde aynı ayarları yaparsanız sonuc alabilirsiniz
    YARDIMI OLAN VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TESEKKURLER....

heartsmagic

Geçmiş olsun.
Konuyu etiketleyip, kapatalım.