[Çözüldü] Videolarda görüntü bozulması

Başlatan bLaCkSouL, 19 Nisan 2008 - 05:17:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bLaCkSouL

Ubuntu kullanmaya yeni başladım. Ekran kartı sürücülerini tanıttım. Kurduğum video oynatıcıları mplayer ve vlc. Ama ne zaman videoyu açsam görüntü sürekli kıpraşıyor. Vlcde açtığımda ise hem kıpraşma hem de görüntünün çeyreklik kısmının yemyeşil olması sorunu var. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

s1bernet1k

Codecleri yükledigini  kabul ederek şurayı incelemeni tavsiye ediyorum arkadaşım
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

bLaCkSouL

Evet kodekleri yükledim. Orada yazdığı gibi mplayerda video çıkışını X11e getirdim fakat bu sefer de tam ekran moduna aldığımda ekranın tamamı siyah ve ortada küçük bir pencerede videoyu oynatıyor. bu şekilde izlemem mümkün değil. vlcde ise o ayarı bulamadım. ayrıca az önce bir şey farkettim sistemde video türünde ne oynatılsa (buna müzik çaların oynattığı efektler de dahil) tamamında bu kıpraşma oluyor.bunu düzeltmenin başka çözüm yolları var mı?  :(

s1bernet1k

Arkdaşım mplayerde ben de aynı sorunu yaşadım vlc de bulamadım senin gibi o yüzden Smplayer denilen bir video oynatıcı var onu yüklersen sorununu çözersin x11 i bu program içinde uygula ve sorunun çözülecektir
sudo apt-get install smplayer

bLaCkSouL

evet dediğiniz program düzeltiyor. teşekkür ederim.  :)

s1bernet1k

Rica ederim yardımc olduğuma sevindim .

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.