Ses ayarlarındaki sorun

Başlatan graff, 08 Şubat 2009 - 01:16:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

graff

Merhaba..Sorunum ses kartıyla ilgili olmadığı için ve elimde bulunan dönüştürücüyü bu akşam içinde test edip yarına kadar götürmem gerektiği içim biraz acelem var ve konuyu burayı açmayı doğru buldum :) Soruma gelirsek ben laptopumun ses kartının girişini kullanamıyorum çünkü içinde jack kırıldı ve orada kaldı..Bu akşam bir parça buldum ve 3.5 mm'lik jackları usb'ye çeviriyor..Bu parçayı taktığımda Ubuntu tanıyor..Ses kartının yerine bu parçayı kullanmasını seçtim ancak hala laptopun hoparlöründen veriyor sesi..Görüldüğü gibi Usb seçili olanı seçiyorum ancak olmuyor , Alsa'lardan birini mi seçmeliyim? İlk başlarda yaptım sesi kulaklıklara veriyordu ancak dönüştürücüyü çıkarıp taktıgımda tekrar laptop hoparlörlerine vermeye başladı ve bir türlü düzeltemedim..Eğer çalışmazsa dönüştürücüyü yarına kadar vermem lazım acil yardıma ihtiyacım var  :) Ayarlarım ise ;

Ayarlarda gözüken sınama tuşuna bastıgımda sesi kulaklıga veriyor ancak bunun dışındaki her şeyde ses yine hoparlöre gidiyor..

Bunlardan hangisini değiştirmeliyim ? Yanlış hatırlamıyorsam ilk başta birini Alsa olarak seçmiştim ama biraz da şansa yaptıgım için nasıl yaptıgımı hatırlamıyorum..

bytan

Aşağıdaki ile uygulamayı aç. Preferences ile tüm kanalları görebilirsin. Bak bakalım aradığın sorunu çözmeyi sağlayacak bir kanal var mı?

gnome-volume-control

Eğer olmazsa aşağıdaki linke bir göz atabilirsin:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5753.0.html
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

graff

Alıntı yapılan: bytan - 08 Şubat 2009 - 01:40:14
Aşağıdaki ile uygulamayı aç. Preferences ile tüm kanalları görebilirsin. Bak bakalım aradığın sorunu çözmeyi sağlayacak bir kanal var mı?

gnome-volume-control

Eğer olmazsa aşağıdaki linke bir göz atabilirsin:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5753.0.html

Maalesef kanalların hiçbiri sorunu çözmüyor..Sistem/Tercihler/Ses bölümünde karıştırıcı izleri kısmındaki kanalı yanlış seçmiş olabilir miyim ? Gerçi denedim ama yine olmuyor..Eğer bir sorunum olsa kulaklık baştan da çalışmazdı bence o yüzden verdiğin linkle alakalı bir durumum yok gibi geldi bana , sence var mı  :D