[Çözüldü]kullanıcı adı

Başlatan QUAK3, 07 Şubat 2009 - 01:19:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

QUAK3

Merhaba arkadaşlar;
Harddiskimi değiştirmek zorunda kaldım ve Ubuntuyu kurdum kurulum tamamlandı ve ilk oturum açma girişiminde hernedense kullanıcı adı ve şifremi kabul etmedi. Belki hızlı yazdığım için kullanıcı adında bir hata yapmışımdır bu şekilde düşünme sebebim ise çünki şifreyi ikikez yazıyoruz.
bende kurtarma konsolunda root olarak:
passwd kullanıcı_adı yazdım ve yazdığım kullanıcı adı sonrası unknow user hatası aldım bu sefer yalnızca passwd yeni_şifre ve akabinde yeni şifre girerek şifre değişimini gerçekleştirmiş oldum, ama nasıl kullanıcı adını değiştireceğimi bilemediğimden çaresiz yardımınızı bekliyorum.
Saygılar.
Powered By SANCHEZ

heartsmagic

Genelde pek önerilen bir şey değil bu. Yeni bir kullanıcı adı açarak yola devam etmek sana uymaz mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

QUAK3

ilgin için teşekkürler fakat oturum açamadığım için yeni kullanıcı oluşturamıyordum, ama çok basit bir yöntem ile sorunumu çözmeyi başardım.
Umarım bu konu diğer kullanıcılara yardımcı olur...
Ubuntu Cd sini (Live cd) takarak sistemi ubuntu olarak açtım va dha sonra Ubuntu kurulu bölüme erişim sağlayarak kullanıcı adımı öğrendim ki zaten şifremi değiştirdiğim için normal bir şekilde giriş yapmayı sağladım. :D
"heartsmagic" herzaman söylüyorum çok hızlısın ilgin için teşekkürü borç bilirim