[Çözüldü] Online videoları tam ekran izleyemiyorum.

Başlatan Goldenboy1985, 03 Şubat 2009 - 15:44:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Goldenboy1985

Merhaba. Acemi bir ubuntu kullanıcısıym ( 4 günlük :) ) firefox epiphany * ya da galeon da film izlerken tam ekran yapamıyorum.
Firefoxta bazı siteleri açtğımda eksik eklentiler var kurmak için tıklayın diye bi yazı çıkıyor ama tıkladıgım zaman uygun bir eklenti bulunamadı diyor.
Flash player 10 yukledim ama sorun hala çözülmedi.

heartsmagic

Bu videolar başka bir sistemde tam ekran olarak izleniyor mu?
Eğer videolar Windows Media Player veya başka bir oynatıcıya has hazırlanmışlarsa yapılacak pek bir şey yok. Örnek verirsen belki birileri deneyebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Goldenboy1985

heartsmagic

Ubuntu üzerinde olmayan ben deneyemem fakat illa ki bir arkadaş deneyecektir. Fakat Google ile oluyor ve Yahoo ile olmuyorsa muhtemelen bir uyumsuzluk sorunu vardır.

Goldenboy1985

Evet bende oyle düşünüyorum ama uyumsuzluk nerede onu kestirmek çok guç.
Bana bir çok sorun yaratan 5 farklı  linux işletim sistemi denettiren i845 ekran kartımın olma ihtimali varmı acaba?

heartsmagic

Uyumsuzluk sende değil de Yahoo'da da olabilir :)

Goldenboy1985

eger oyle ise cok buyuk ayıp :) bu uyumsuzlugu en kısa zamanda  giderip sistemime uyum saglamaları lazım  :)

Ya upload edilen filmlerin çogu yahoo video da ki tam ekran izlemeyince ha izlemişsin ha izlememişsin bişe de farketmiokii

Gimp Uzmanı

Ben şöyle bir yol izliyorum. Compiz açık ekranı büyütüyorum. Videoda istediğim kadar büyüyor.

ironic

Yahoo' dan ve diğer sitelerden bende video seyrediyorum. Firefox ve Opera , ikisi de sorunsuz. Sorun compiz efektlerinden olabilir. Bazı ayarlardan dolayı bir ara bende de tam ekrana geçtiğimde tekrar eski boyutuna döndürüyordu. Compiz' i kapatıp deneyin.

flaşı farklı olarak;

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

komutuyla da yükleyebilirsiniz. Ayrıca diğer önemli bileşen ve çözücüler de yüklenir.

Goldenboy1985

Alıntı YapYahoo' dan ve diğer sitelerden bende video seyrediyorum. Firefox ve Opera , ikisi de sorunsuz. Sorun compiz efektlerinden olabilir. Bazı ayarlardan dolayı bir ara bende de tam ekrana geçtiğimde tekrar eski boyutuna döndürüyordu. Compiz' i kapatıp deneyin.

flaşı farklı olarak;

Kod:

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

komutuyla da yükleyebilirsiniz. Ayrıca diğer önemli bileşen ve çözücüler de yüklenir.
Malesef çözünürlügü deiştirdim butun efektleri devre dışı bıraktım kompizi sildim ama yahoo videolarını tam ekran izleyemiyorum yinede.

heartsmagic

Örnek bir bağlantı verir misin?
Ayrıca grafik kartın nedir?

Goldenboy1985

Alıntı YapÖrnek bir bağlantı verir misin?
Ayrıca grafik kartın nedir?
http://www.direkizle.net/ bu sitede filmler açılıyor ama tam ekran olmuyor
http://www.sinesalon.com/sinesalon/ burada ise yükleme işlemi hiç sonlanmıyor film oynatıcıları dahi goremiyorum.
Ekran kartım intel i845

heartsmagic

Bende tam ekran sorunu olmadı. Acaba flash olarak ne kullanıyorsun?

dpkg -l | grep flash

ne diyor?

Goldenboy1985

ii  flashplugin-nonfree                        9.0.152.0ubuntu1~hardy1                              Adobe Flash Player plugin installer
Bu çıkıyor...

heartsmagic

Flash da uygun görünüyor. Tam ekran yapmaya çalıştığında ne oluyor peki?

Goldenboy1985

Fareyi tam ekran ikonuna getiriyorum uzerine tıklıyorum buraya kadar sorun yok , ama tıkladıktan sora artık ikon çalşmaz hale geliyor tam ekraranada geçmiyor

heartsmagic

Acaba elle Flash'ın 10.x sürümünü kursan sorun çözülür mü?

atomkarinca

Eğer NoScript ya da türevi bir eklenti varsa o da engelliyor olabilir.

Goldenboy1985

Flashıelle yukledim engelleyici bir eklentimde yok ve yinede ful ekran olmyor
Sorun cıkmıştı bi kaç kez format atmak yeniden kurulum yapmak durumunda kalmştım.
İlk ubuntu yuklememde denedigim ilk şey direkizle den ful ekran video izlemek oldu ve  o zaman izleyebiliyordum ama bu son yuklememde nedense bunu yapamıyorum!!!

Goldenboy1985

Fire fox tarayıcım hata verdi ve komple sildim.
Sildikten sora libgt2 paketini snapticten yuklemeden firefox yuklemesi yapamadım.
Gerekli kitaplıkları yukledikten sonra firefox yukledim.
Daha sora kitaplıklardan flash dosyalarını silerek ve uzun ugraşlar sonucu ancak komut yardımı ile flashı yukleybildim ve artık ful ekran film izleyebiliyorum.
Yardım etme çabasında bulunan herkese teşekkür ederim...

heartsmagic

Hangi sürümü yükledin? Bunu da cevapla lütfen ve konuyu etiketleyelim.

Goldenboy1985

Flash 10/x Surumunu yukledim ama videolar donuyor dogru duzgunn izleyemiyorum video surucusunden mi acaba diye dusundum cunku hardware listesinde hic surucu goremiyordum bende suruculeri komple silip tekrar yukleyim dedm bu sefer bilg acamadim.Format atmadan once backtrack cd ile home dizinimi kopyalyacagim ve format atmadan once yeni ve temiz bir kurulum icin yardim almak icin tekrar gireyim dedim.Biraz sorunlu bir sistemim vard a  :-[

Goldenboy1985

Yeni sistem yukledim.Suan sorun yok.
Online videoları tam izleyememin sebebi synaptic programının otomatik olarak guncelleştirdigi adobe flash plugin yüzünden oldugu ortaya cıktı.
Adobe flash plugin10..hard2 sürümü kuruluyken firefox işlemciyi cok fazla kastıgı gibi videolarıda tam ekran izleyemiyordum.Hardy 2 yi sistemden kaldırıp flash plugin10 hardy sürümünü kurdum firefox banamısın demiyor simdi.Herşey sorunsuz.
Artık olay ubuntu nun keyfini sürmek :))
Herkese tekrar teşekkür ederim...