[Çözüldü] Windows Xp Pro + Ubuntu 8.10

Başlatan Fusuy, 03 Şubat 2009 - 01:15:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fusuy

Bir süredir hardiskimde sadece ubuntu kuruluydu. Bugün windows kurma ihtiyacı duydum ve xp pro cdsini tozlu rafından alıp bilgisayara koydum ve format atmaya başladım. Toplam 60gblik ikiye bölüp 10 gblik kısma windows kurdum. Windows ve driver kurulumu bittikten sonra  bu sefer ubuntu kurmaya başladım. Hdd biçimlendirme kısmında(ya da onun gibi bir şey tam adını hatırlayamadım) manual kısmında diğer 50gblik alanı seçip ext3 ve "/" olan şeyleri seçtim(Bunları bilinçli olarak yapmadım). Ubuntu kurulumu bittikten sonra işletim sistemi seçenekleri geldi. Ubuntuyu seçtim ama açılmıyor. siyah beyaz yazıların olduğu ekranda kalıyor. Hiç bir hata mesajı gelmiyor. Üstelik cursor yanıp sönüyor.