[Çözüldü] İki tane sorum olacak

Başlatan graff, 02 Şubat 2009 - 13:57:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

graff

Ubuntu'yu öğrenene kadar başınızı şişircem farkındayım ama Windows'tan kurtulmak istiyorum artık :D

İlk sorum hangi browserı kullanırsam kullanayım, bazı sitelerde fazla sekme açınca browser çöküyor..Resimde oldugu gibi.
http://img80.imageshack.us/img80/9229/ekrangrntssx9.png

Dİğer sorum ise Ekle/Kaldırdan yüklediğim oyunların bazılarında oyun kasıyor.Neden oluyor hala anlamayamadım..Makineninin o oyunlarda kasması gibi bir imkan da yok.

İyi günler.

garafatma

Forumda Internet tarayıcılarla ilgili çok konu konuşuldu çökmesi hakkında, araştırma yaparsan doğru cevabı bulabilirsin. oyunlarda Kasması ise, kesin demiyorum ancak büyük ihtimalle ekran kartında kaynaklanıyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Gimp Uzmanı

Önce güncellemeleri indir derim. :D Resimdende anlaşılacağı üzere.

graff

Güncellemeleri indirip denicem  :D Açıkcası zor gelmişti 300 mb güncelleme  :D Eğer düzelmezse burdayım..

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: graff - 02 Şubat 2009 - 15:52:03
Güncellemeleri indirip denicem  :D Açıkcası zor gelmişti 300 mb güncelleme  :D Eğer düzelmezse burdayım..

Ohooo Biz hep buradayız. :D

graff

Browserın çökme sorunu kalktı gibi  :D Ama yeni bir sorum var  :D Bilgisayara her flash bellek taktıgımda masaüstünde simgesi kalıyor ancak pc'yi yeniden başlatınca gidiyorlar..Ekranda baya kalabalık yaratıyorlar..Bu sorunu nasıl düzeltiriz  :) Alttaki resimde gözüktüğü gibi..

Birde :D .jpg formatında nasıl ekran görüntüsü alırız?

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: graff - 02 Şubat 2009 - 18:24:21
Browserın çökme sorunu kalktı gibi  :D Ama yeni bir sorum var  :D Bilgisayara her flash bellek taktıgımda masaüstünde simgesi kalıyor ancak pc'yi yeniden başlatınca gidiyorlar..Ekranda baya kalabalık yaratıyorlar..Bu sorunu nasıl düzeltiriz  :) Alttaki resimde gözüktüğü gibi..

Birde :D .jpg formatında nasıl ekran görüntüsü alırız?

Resime bakmadım. Flash  belleği çıkarmadan önce masaüstündeki simgesine sağ tuşla tıklayım sistemi ayır seçeneğine tıklıyormusun.

Jpg istiyorsan GIMP ile ekran görüntüsü almalısın.  Uygulamalar -> Grafik -> Gimp
Son olarak zaten Flash animasyonları genelde reklam oluyor. Firefox için Flashblock eklentisini kur.

Başka soru yokmu ? :D

graff

Hmm sistemi ayır dememişim evet  :D Soru oldukça sorcam merak etme  :D

graff

Hmm yeni sorum ise  :D Masaüstüne c ve d'nin simgesini koyuyorum ancak d sürücüsü her bilgisayarı açıp kapattıgımda gidiyor..Mesela herhangi bir klasördeki sol taraftaki ''Yerler'' bölümünden d'ye tıkladıgımda masaüstüne tekrar geliyor..Çok büyük bir sorun gibi gözükmese de mesela duvar kağıtlarım d'de olduğu için bilgisayar ilk açıldığında turuncu klasik ekranıyla başlıyor ve bir kere d'ye tıklarsam kendi seçtiğim duvar kağıdım geri geliyor..Bunun nedeni ne olabilir ?

3mr3

fstab ile bağlamalısın hdd'ni yani bilgisayar her zaman görmeli hddleri. Bende de olmuştu fstab ile mount ederek olayı çözmüştüm.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

graff

Alıntı yapılan: 3mr3 - 03 Şubat 2009 - 14:11:42
fstab ile bağlamalısın hdd'ni yani bilgisayar her zaman görmeli hddleri. Bende de olmuştu fstab ile mount ederek olayı çözmüştüm.

Keşke nasıl yapcağımı da söyleseydin  :D Daha yeni öğrendiğim için pek bilgim yok dostum..

3mr3

fstab mount diye aratmanı istiyorum forumda merak öğrenen elbet bulur ;) Eğer sıkarsa yine forumdan ipuçları sana tek tek veririm.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

graff

Açıkcası yardım edersen çok sevinirim  :) Aradım ama yine de yapamadım..

3mr3

Gimp Uzmanı

Sana tavsiyem bir dahaki sefere kurulumda HDD bölümlerini tanıtman çok yerinde olacaktır. Bence Masaüstü duvar kağıtlarını Ext doya sistemine taşı.

heartsmagic

Disk bölümleri için ntfs-3g programı da kullanılabilir.

Bir başlıkta bu kadar sorun konuşulmamalı. Kaldı ki başlığın ismi bile açıklayıcı değil. Ben ne yazık ki konuyu kapatıyorum. Birçok problemin de forumda daha önce konuşulduğunu hatırlatmak istiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.