[Çözüldü] Dosya kopyalama yardım

Başlatan etoo, 30 Ocak 2009 - 19:37:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

etoo

Arkadaşlar öncelikle gereksiz bir başlık gibime geldi fakat acemilik işte.Dün akşam saat 23:00 den beri bu sorunla uraşıyorum.Sorun şu -ki dosya kopyala ile ilgili çok deneme yapmama rağmen sorunumu aşamadım.
     örnek :
   aMSN i kurdum ve amsnplus ı kurmak istedim kuramadım.amsnın sitesinde açıklama yapmış fakat hangi yolu denediysem bu dosyayı kopyalama yetkiniz yokla karşılaştım veya geçersiz dizin hatası ile.

şimdi arkadaşlar öncelikle kopyalama yapmak için baya bi araştırma yaptım ve bulduklarımı denedim beceremedim.amsn in;

/usr/share/amsn/plugins
    $HOME/.amsn/plugins
  dizinlerine indirdiğim; amsnplus-2.6.1.zip adlı plus eklentisini nasıl kopyalarım ve gösterecek olduğunuz bu yol her kopyalama için geçerlimidir.Birde nautilus olayını anlamadım onuda açıklarsanız sevinirim.Gereksiz bir konu açtıysam özürdilerim ve teşekkür ederim.

atomkarinca

Nautilus bir dosya yöneticisidir. Kopyalayamadığınız dizinler de sistem dizinleri olduğu için izniniz yok deniyor. Alt+F2'ye basıp

gksudo nautilus

yoluyla açarsanız istediğiniz dosyayı istediğiniz yere kopyalayabilirsiniz.

etoo

teşekkürler atom karınca.daha öncede denemiştim bu yolu fakat benden kaynaklanan bir hata yüzünden becerememiştim.şimdi oldu.