Sistem bipi

Başlatan özgürlüğeyeryok, 29 Ocak 2009 - 21:46:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürlüğeyeryok

Posta istemcisi olarak evolution kullanıyorum. ne zaman yeni posta gelse bilgisayarın kasasından bip sesi geliyor bunu hoparlçrden çıkan ses olarak nasıl ayarlayabiliriz?
opsiyonel soru: aynı bip emesene'de backspace ile yazdıklarımı silerken eğer silinecek karakter kalmadıysa çıkıyor.

DBerk1996

Sistem>Tercihler>ses ten Sesler sekmesine gel orada Çeşitli Mesaj yazıyor istediğin sesi ayarla ve bu kadar şimdi fotoda atıcağım.

özgürlüğeyeryok

sesi değiştirdim ama kasadan gelen ses gitmedi, yerine yei bir ses gelmedi.

mbt28

özgürlüğeyeryok

buradaki çözüm sonucu her yeniden başlatma sonucu yeniden sudo modprobe pcspkr kodunu konsolda yazmak gerekiyor ayrıca  /etc/modprobe.d/blacklist yazdığımda  /etc/modprobe.d/blacklist: Permission denied cevabını sudo ile yazdığımda ise komut bulunamadı uyarısını alıyorum.

bytan

Alıntı yapılan: özgürlüğeyeryok - 30 Ocak 2009 - 01:19:39
buradaki çözüm sonucu her yeniden başlatma sonucu yeniden sudo modprobe pcspkr kodunu konsolda yazmak gerekiyor ayrıca  /etc/modprobe.d/blacklist yazdığımda  /etc/modprobe.d/blacklist: Permission denied cevabını sudo ile yazdığımda ise komut bulunamadı uyarısını alıyorum.

Aşağıdaki gibi yazarsanız, dosya açılır ve sonuna gerekli satırı ekleyebilirsiniz:

sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

özgürlüğeyeryok

sağolun işe yaradı :)
umarım yeniden başlatınca da sorun çıkarmaz.

aynshtein

benzer bir sorundan ben de muzdariptim. Sayenizde benim sorunum da çözüldü. Teşekkürler...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

garafatma

bende bu problemi yaşamaktayım, eve gidince deneyip halletmek istiyorum. sağolun
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010