[Çözüldü] CD sürücüm çalışmıyor

Başlatan xxx3, 28 Ocak 2009 - 19:43:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxx3

Arkadaşlar cd sürücüm çalışmıyor siteyi taradım bazı arkadaşlarında sorunları olmuş önerileri denedim ama olmadı bunun üzerine konu açmaya karar verdim normalde 8.04 de cd sürücüm çalışıyordu ama şimdi 8.10 da film izliyim dedim cd yi görmedi bir türlü başaramadım
xp de sorunsuz çalışan cd sürücüm ubuntuda çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim wiki de fstab bölümünede baktım
fstab dosyamın içeriğinide veriyim.
# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
# /dev/sda5
UUID=af7b1f5f-354d-40d9-8e70-9b67b84b77f2 /               ext3    relatime,errors=remount-ro 0       1
# /dev/sda6
UUID=75c612fb-ce43-4f12-a1f3-951785bd7e6d none            swap    sw              0       0
/dev/scd0       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0

atomkarinca

Peki hiçbir CD ile mi çalışmıyor?

xxx3

erginemr

Windows'ta çalıştığına göre, CD okuma lensinin kirlenmiş olması ya da CD sürücüsünün bozulmuş olması düşük bir ihtimal.

Aşağıdaki komut CD sürücüsünü yuvasından çıkartıyor mu?
eject /dev/scd0

xxx3

evet çıkartıyor bu arada her nasıl olduysa ubuntuyu yeniden başlattım sorunum düzeldi ayrıca önceden de yeniden başlatmıştım fakat düzelmemişti bu sefer bataryayı çıkarıp taktım ve sorunum düzelti sanırım donanımsal bir sorundu yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

yönetici arkadaşlar konuyu kilitleyebilir veya silebilirler kusura bakmayın sanırım gereksiz bir konu oldu ama donanımsal bir arıza olabileceği aklıma gelmemişti  :(

erginemr