Torrent İstemcisi

Başlatan woswos, 25 Ocak 2009 - 01:59:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

woswos

Arkadaslar,Ubuntu ile yeni tanıstım, mükemmel 1 sistem, cok begendim. Yanlız söyle 1 sorunum var,

Torrent indirmeye basladıgımda Ubuntu istemcisinde indiren hız 7-8kb'ı gecmezken aynı anda windows'ta 100kb'a kadar yükselen 1 değer ile karsı karsıya kalıyorum. Linux'te istemci ayarlarını nasıl yapabilirim, bilgilendiren ve yardımcı olan arkadaslara simdiden tesekkürler...

heartsmagic

İstemci hangisi? Normal şartlar altında bir ayar yapmana gerek kalmayabilir, fakat modemden açtığın portları istemciye bildirmen fayda sağlayabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanyılmaz

Genel gönderme ayarlarının kapalı ya da çok düşük olmasından da kaynaklanabilir.

Bedreddin

Acaba doğru portları ayarladınız mı istemciniz için? Windows'takinde ayarlı burada ayarsız olabilir belki.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

ironic

Modemden yönlendirdiğiniz port numarası Linux ortamı içinde geçerli. (Zaten sistemlerden bağımsız) Bazen Linux sistemin ip'si çeşitli nedenlerle değişebiliyor. Modemde yönlendirdiğiniz ip adresi ile Linux sistemin ip'si aynı olmak zorunda. Yoksa gelen bağlantıları alamazsınız.

Linux sistemi ip'si için

Ağ sembolüne sağ tıklayıp "Ağ Bilgisi" ne tıklayın. Burda yazan ip numarasını (ör: 192.168.1.33) modemden yönlendirdiğiniz ip ile karşılaştırın. Eğer farklı ise sistem ip 'nizi girin.

Bedreddin

ironic, demek istediğim istemciye doğru portların girilip girilmemiş olması durumuydu ;)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!