Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Packard Bell Notebook (Dizüstü) Bilgisayarlar

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 22:44:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Packard Bell markalı Notebook (Dizüstü) Bilgisayarların modellerini buraya yazabilirsiniz.

Ubuntu'ya özel olarak ürettiğiniz çözüm önerilerini de bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

fuat

Packard Bell ALP-Ajax GDC sorunsuz kurulum yapılıyor fakat ses ve ekran kartı sürücülerinde problem çıkıyor.

Ses problemini:
/etc/modprobe.d/alsa-base dosyasına
options snd-hda-intel model=lenovo

ayarını yaparak çözdüm.Diğer bir problemde Pencere başlıklarının çok büyük olması.
Çözümü
/etc/gdm/gdm.conf

command=/usr/bin/X -br -audit 0 -dpi 96

shindorei

Packard Bell Easynote W7218 e Ubuntuyu sorunsuz kurdum ve çalışıyor.

vampire

arkadaşlar bende packard bell easy note R9755 modeli notebook kullanıyorum tek problem ekran kartında yaşatıyor ilk kurulumu live cd ile yapma imkanı tanımıyor bundan ötürü alternatif isoyu indirip klasik kurulum yapmak gerekiyor daha sonra kurulum tamamlandığında tüm donanımlar tanınmış olarak sisteminiz hazır oluyor sadece yukarıdada belirttiğim üzere ekran kartını tanımıyor . bu sorunuda envyng ile halledebiliyoruz kısaca onuda yazayım . Kurulumu tamamladıktan sonra ubuntu açıldığında ekranınızda sürekli renk değişimi oluyor öncelikle konsola düşüyoruz buradan sudo ile ile bir seferlik root hakkını alıp envyngyi yansılardan çekip makinamıza kuruyoruz daha sonrada envyng'nin yönergelerini takip ederek ekran kartımızı kuruyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz artık ekran kartımızın kurulumuda tamamlanmış oluyor ve tüm donanımlarımız tanınmış bir şekilde ubuntumuz hazır ufak bir sorun kalıyor oda ses ile alakalı windows makinalarda aldığınız yüksek ses'i malesef alamıyorsunuz sesi ne kadar açarsanız açın ses düşük çıkıyor . bunuda realtek ses kartınızı tanıtarak düzeltebiliyorsunuz .
Ya Herşeyim Ya Hiçim !!!

heartsmagic

@vampire aslında alternate iso'ya gerek yok. Güvenli kipte açılırsa kurulum yapılabilir. Ya da o ekranın gelme gitme aşamasında, konsola düşülüp xorg.conf dosyasına vesa sürücüsü eklenebilir.

Yalnız benim merakım ses kartı konusunda. Aynı makineden bende de var. Windows üzerinde pek vakit geçirmediğimden orada ses ne kadar kuvvetli bilemiyorum. Realtek kartın tanıtılması derken neyi kast ediyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

empax

PackardBell EasyNote MX66-003 var bende. Kamera haric her donanim eksiksiz calisiyor.
kamerayida soyle halledebilirsiniz

KomutSatirina sirasiyla yazin

1. sudo apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r)
2. rm tip.tar*
3. wget http://linuxtv.org/hg/~jfrancois/gspca/archive/tip.tar.bz2
4. tar xjvf tip.tar.bz2
5. cd gspca-*
6. make
7. sudo make install
8. sudo depmod -ae $(uname -r)
9. sudo reboot
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

vampire

ubuntu bir çok türev olarak ses driverı getiriyor (en azından bende öyle gözüküyor ) bunlardan bir taneside realtek segmenti onu seçince ses windowsu aratmıyor . open solariste ses konusunda sorun yaşatmadım performans düşmedi ancak standart ubuntu kurunca ses %100 açtığım halde windowsa oranla düşük geliyor çokta önem arz eden bir durum değil diğer markalara göre çok güzel bir makinaya sahip olduğumuz kanısındayım :) haksızmıyım ? mesela kablosuz wi-fi lazer faremi bile hiç uğraştırmadan direk tanıyor daha ne olsun :)
Ya Herşeyim Ya Hiçim !!!

sofualanli

Şu anda 3 günlük linux kullanıcısıyım.
Makinem: Packadbell MX36-U-089
Ubuntu bilgisayarda sorunsuz çalışıyor.
Emeği geçen herkese  teşekkürler

Alquimista

Packard Bell EasyNote ml65

aldığım ürünün gariptir nette birebir aynısını bulamadım, üstünede yazmamışlar tam modelini. diğer ml65'ler ile donanımsal farklılıklar var arasında. kısaca 250 gb hd, 3gb ram, core 2 duo 2ghz, 1gb ati paylaşımsız mobile-radeon vs gibi bir makina.

Vista üzerine Wubi ile kurulum yaptım, 17gb'lık bi alana. sorunsuz sıkıntısız çalışıyor. tüm sürücüleri 5-10dk'lık ubuntu yüklemesi esnasında yüklemiş, hatta realtek olan ses kartımdan çok daha iyi verim alıyorum ubuntuda. ekran kartının ati catalyst control center'ın açılmaması dışında bi sıkıntım yok. ama control center açılmasada compiz gibi görsellik için kullandığım zamazingoların hiçbirisine aman ben bu atraksiyonu yapmam senin ekran kartın tırt demedi. ya da wine ile kurduğum photoshop, fireworks'te çalışırken canımı sıkmadı. ayrıca bir not daha, wubi ile 17gb'lık bi alana yükleme yapmama rağmen vistadan çok çok daha hızlı çalışıyor.

ben çok memnunum packardbell kullanan arkadaşlar çekinmeden yüklesinler derim.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Sherlock Holmes

PACKARD BELL EASYNOTE TJ65-DT-015TK

Kablosuzu kapatıp kablolu bağlantı geçiş sıkıntısı dışında hiçbir sorun yok,
diğer LnX dağıtımlarında bu sorun yok.
Fakat fevkaladinin fevkinde Ubuntu kullanılabilmekte.

oguz_sert

Alıntı yapılan: wiper - 18 Nisan 2008 - 22:44:27
Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Packard Bell markalı Notebook (Dizüstü) Bilgisayarların modellerini buraya yazabilirsiniz.

Ubuntu'ya özel olarak ürettiğiniz çözüm önerilerini de bu başlık altına yazabilirsiniz.

Packard Bell Easynote NEW91 'e Ubuntu (10.04 -Netbook) 'u kurdum süper-sorunsuz çalışıyor.

BELLEROPHONTES

Alıntı yapılan: wiper - 18 Nisan 2008 - 22:44:27

Packard Bell Easynote TJ65-DT-022TK kullanıyorum nvidia ile ilgili bir iki ufak sorun dışında herhangi bir problem yok.
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

mustafayilmaz

Packard Bell MX65-P013.

2 seneden fazladır üzerinde linux kurulu ve hiç bir sıkıntısı yok

tijuana

Merhabalar ben windows kullanıcısı olarak aranıza yeni katılmış bulunuyorum.Artık bende bir ubuntu kullanıcısıyım hayırlı olması dileğiyle iyikide geçmişim :) Notebook modelim EasyNote TJ75 gayet sorunsuz kurulumda otomatik kurdu daha sonra yazılım güncelleştirme yaptım yeniden başlattım tek sorunum 55 derece ısıda çalışması sadece chromium açık (8 tane sekme) havalar sıcak acaba ondan mı diye düşünmekteyim altı hava alıyor yetersiz sayılabilecek bir soğutucum var sağlıcakla ...

meda

tijuana güç yönetimi için Jupiter,Tlp uygulamalarını yükleyin.Forumda veya internette kurulum ve kullanımı hakkında ziyadesiyle bilgiler mevcut 3-5 dk zamanınızı alır.Bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.Güle güle kullanın.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

iceboy

Easynote TS44-SB Sorunsuz çalışıyor.

Tek yapmanız gereken kurulumdan sonra açık kaynak kodlu driveri değil de,atinin kendi driverini seçmeniz.(Fglrx'i)

Böylece ısınma ve güç sorunu ortadan kalkıyor.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

ekandemir

easynote tv44-hc
ubuntu kullanıyorum ve karşılaştığım sorunların bir çoğuna forumda yanıt buldum ama en önemlilerinden birini paylaşmak istiyorum
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39917.0
malum notebooklarda artık çift ekran kartı var ve ubuntu bunu yönetmekte yetersiz kalıyor. kullanıcıların geliştirdiği bumblebee de sorunlarımızı çözmemize yarıyor. burada da steam için kullanım verilmiş. çok işimi görmüştü belki size de fayda sağlar