programın masaüstünde sabit kalmasını istiyorum

Başlatan sireno52, 24 Ocak 2009 - 17:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar  ben   kurduğum bir programı masa üstünde  sabit kalmasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım örneğin  google getgets programının  vistada olduğu gibi sürekli açık kalmasını  istiyorum  yani  ben ubuntuyu  açtığım zaman   direk kendiliğinden açılsın zira şu anda sürekli elle açmak zorunda kalıyorum
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Exodus

Arch Linux FTW!

ebubekirs

Sistem>>Tercihler>>Oturumlar kısmından istediğiniz programı ekleyebilirsiniz.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

sireno52

Alıntı yapılan: ebubekirs - 24 Ocak 2009 - 19:27:21
Sistem>>Tercihler>>Oturumlar kısmından istediğiniz programı ekleyebilirsiniz.
tamam buldum ama nasıl ekleniyor bendediğini aynen yaptım  ekle iconunu  tıkladım bir küçük  sayfa  acıldı bunlarda   ad: >  komut:  >açıklama:   diye 3 bölüm var buralara ne yazmam gerekiyor
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Bedreddin

Komut kısmına programın komutunu yazman gerekiyor. Ne olduğunu anlamak için de programın paket ismine bakabilirsin, ya da uçbirim açıp olası ilk iki üç harfini yazıp TAB'a basarsan kendisi tamamlayacaktır. Tamamlamazsa ikinci defa bas listelemek için onay isteyecektir. O da olmazsa yanlış yazmışsındır.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

sireno52

Alıntı yapılan: Verbatim - 25 Ocak 2009 - 19:51:17
Komut kısmına programın komutunu yazman gerekiyor. Ne olduğunu anlamak için de programın paket ismine bakabilirsin, ya da uçbirim açıp olası ilk iki üç harfini yazıp TAB'a basarsan kendisi tamamlayacaktır. Tamamlamazsa ikinci defa bas listelemek için onay isteyecektir. O da olmazsa yanlış yazmışsındır.
o dediklerinizi yaptım ama  olmadı yaben de bir yanlışlık  var yada benim sistemde

xwes

erginemr

Arkadaşlar,

Intrepid'de (ya da Gnome 2.24'te) masaüstü oturum kaydetme (save session) özelliğini bozmuşlar. Bu şekilde kapanışta kaydedilen uygulamalar geri yüklenmiyor. Bu bilinen ve can sıkıcı bir program hatası ve bir sonraki Ubuntu versiyonu olan Jaunty'de düzeltilmesi umuluyor:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=964730
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=994235