Ubuntu 8.10 yükseltme yapmazsam

Başlatan cinar, 24 Ocak 2009 - 04:08:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cinar

merhaba ben hem linux hem ubuntuda çok yeniyim bilgisayarımda Ubuntu 8.04.1 (hardy) kuruluydu ama Ubuntu 8.10'a yükseltme yaptım ve yükseltme sonrasında web cameram çalışmadı sanıyorum kernelle ilgili bir sorunmuş ve webcamerayı kullanmak zorunda olduğum için tekrar Ubuntu 8.04'e dönüş yapmak zorunda kaldım benim sormak istediğim ubuntu 8.10'a yükseltme yapmadan ubuntu 8.04'ü kullanmaya devam etmem herhangi bir sorun çıkarır mı? Yoksa ubuntu 8.10'u yüklemek zorunda mıyım?
"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur."

ihtiyar said

Forumdaki açılmış konuları okuyarak sorunuzun cevabına ulaşabilirdiniz. Yenisiniz, hoş geldiniz. :)

Bırakın 8.04'ü daha önceki versiyonları kullanan arkadaşlar bile mevcut aramızda. Yeni sürümde bazı sorunlar çözülür, yeni şeyler eklenir genelde. Mesela 8.04'te wireless sorunum vardı, şimdi yok. Ama bu herkes için aynı olmayabiliyor. Herhangi bir sorununuz yoksa devam edebilirsiniz bulunduğunuz sürümde. 8.04'ün de kendi içinde yükseltmesi çıktı zaten, biraz kurcalayın forumu. ;)

cinar

"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur."

Zer0ne

@cinar
  hocam benim web kameram da 8.10 a geçtiğimde çalışmamıştı geçen gün xp lazım oldu neyse kurmuşken kameranın driverını da yükledim. sorun çözüldü. wine dan dolayı olabilir gibime geliyo. dene bi istersen. ubuntuda da çalışıyo kameram hemen hemen aynı kalitede :|
Umursadıklarım sadık olanlar,dışladıklarım özüne bağlı kalmıyanlar..

cinar

Alıntı yapılan: Zer0ne - 24 Ocak 2009 - 08:10:37
  @cinar
  hocam benim web kameram da 8.10 a geçtiğimde çalışmamıştı geçen gün xp lazım oldu neyse kurmuşken kameranın driverını da yükledim. sorun çözüldü. wine dan dolayı olabilir gibime geliyo. dene bi istersen. ubuntuda da çalışıyo kameram hemen hemen aynı kalitede :|

nasıl yani anlamadım ki ben driveri wine ile kurmam amsn yada skypede fayda sağlarmı yaw bana tekrar format attırma :) benim kamera bu A4 Tech PK-635M (ZC0303) ve 8.10 da şuana kadar sorunu çözülen yok aramadığım yer kalmadı ama senin webcamda aynı marka ve çözüldü ise güzel bizimkide çözülür

heartsmagic

Windows tarafında kurulan sürücü ile Linux tarafının pek alakası olmasa gerek.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.