Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan HP Notebook (Dizüstü) Bilgisayarlar

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 22:39:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan HP markalı Notebook (Dizüstü) Bilgisayarların modellerini buraya yazabilirsiniz.

Ubuntu'ya özel olarak ürettiğiniz çözüm önerilerini de bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eromess

Compaq nx6110 ile kurduğum tüm linux sistemlerde hiçbir sorun yaşamadım (Ubuntu-Mint-PCLOS-Pardus-Mandriva-,SuSE)

ufuk_k

HP pavillion dv4000 modeliydi sanırım, Ubuntu ve Pclinuxos sorunsuz çalışıyor, compiz fusion falan, birşey yapmaya gerek kalmıyor. Herhangi bir sorun görmedim.

komikimben

bence artık ubuntu'nun sorun yapması sıkıntı olmamalı.

çünkü artık tüm dizüstü bilgisayarla wista yüklü ve zamanla xp'ye geçen kullanıcılar için kullandıkları alet en azindan ubuntu kadar driver sorunu çıkarıyor.

yani zaten wista'dan vazgeçip xp'ye döneceksin ama sürekli sorun olucak. wistanın yeni service pack sürümüde pek işe yaramadı anlaşılan.

yani ubuntuyla uğraşmaya devam ediyorum sizleri arkadaşlar.

yilmaz.hakan

Hp Pavillion dv6000 series den hp pavillion dv6112ea. Ekran, ses, kablolu ve kablosuz ağ, bluetooth ve diğerleri sorunsuz çalışıyor. Herhangi bir işlem yapmaya gerek yok.

Ubuntu 8.04 Hardy Heron Ubuntu 7.10 Gutsy Gibson da denenmiştir.

linuxsever

acaba hp pavilion dv 6500 de Ubuntu 8 sürümüyle sorunsuz çalışır mı?Şu an ubuntu nun yeni sürümünün dvd sini indiriyorum. :)

yilmaz.hakan

Kesinlikle çalışır. Sistemin genel özellikleri çok iyi zaten. Nvidia grafik kartı için desteği mevcut yeni sürümün.

algilama

Ubuntu 8.04 Hardy Heron sürümü compac v6730 sürümünde sorunsuz çalışıyor. Ekran kartı driver'ını Envy ile yükleyince ekran çözünürlüğü normale dönüyor. Ses kartını hiç bir ayar yapmadan tanıdı. Şu an için sanırsam benden kaynaklanmakla birlikte donanım olarak wireless kartınımı tanıdı ama  bir şekilde wireless'e bağlanamadım ( bu sanırsam benim bilgi eksikliğimden kaynaklanıyor ).

Not sistem wubi ile kuruldu. Gayet güze bir şekilde sorunsuz ve performans kaybı olmadan çalışıyor.

yy2

merhaba arkadaşlar,

Ben ubuntu siparişi verdim dün.internetten de indiriliyor ama  böyle yapmak istedim.merak ettiğim konu şu; hp pavilion dv6007ea var 64 bit destekli ama 64 bit kurmayacağım.belki iyi performans almazsam o zaman denerim.aklımı kurcalayan şey ise laptop üzerinde bulunan touch ses ayarları oynat duraklat ve quick play  çalışcak mı?.işlemcim amd turion 2x64 tl-50 512mb ddr2 nvdia g-force  7200.... bu şekilde gidiyor. bloototh ve wireless ta sorun çıkar mı? acaba şimdiki işletim sistemim xp home.birde bu ubuntunun 8.04 LTS son sürümünün Türkçe'si mevcut mu?

Saygılar.

ufuk_k

Benim denediğim HP laptop dv serilerinden ikisinde (tam numaralarını unuttum) bahsettiğin multimedia tuşları ve wireless sorunsuz çalışıyordu. Genel olarak HP'ler Ubuntu ile oldukça uyumlu çalışıyor. Şu an HP masaüstü modelinden yazıyorum, kart okuyucuları ve multimedia tuşları tamamen düzgün çalışıyor, ayrıca 7.10 sürümünden 8.04'e de hiç bir sorun çıkmadan yükselttim. Zaten ekran kartınız da nvidia olduğu için Linux sistemlerde kolayca tanınır.

Kurulumu Türkçe yaparsanız sistem Türkçe yüklenecektir zaten, ama daha sonradan da dil paketlerini paket yöneticisinden kurup Türkçe yapabilirsiniz.

yy2

Alıntı yapılan: ufuk_k - 27 Mayıs 2008 - 10:25:12
Benim denediğim HP laptop dv serilerinden ikisinde (tam numaralarını unuttum) bahsettiğin multimedia tuşları ve wireless sorunsuz çalışıyordu. Genel olarak HP'ler Ubuntu ile oldukça uyumlu çalışıyor. Şu an HP masaüstü modelinden yazıyorum, kart okuyucuları ve multimedia tuşları tamamen düzgün çalışıyor, ayrıca 7.10 sürümünden 8.04'e de hiç bir sorun çıkmadan yükselttim. Zaten ekran kartınız da nvidia olduğu için Linux sistemlerde kolayca tanınır.

Kurulumu Türkçe yaparsanız sistem Türkçe yüklenecektir zaten, ama daha sonradan da dil paketlerini paket yöneticisinden kurup Türkçe yapabilirsiniz.

teşekkür ederim, şimdi rahatladım.uzun zamandır linux kullanmak istiyordum şimdi wubi ile kurup kullanacağım.iyice kullanımını öğrenincede windows u kaldırıp sadece ubuntu ile devam edececğim.şüphesiz sitenizden öğreneceğim ve fayadalanacağım birçok bilgi var.bununla birlikte sizin gibi yardımcı olan arkadaşlarında burada bulunması çok güzel.sitenizde çok güzel ve seviyeli bi paylaşım alanı olmuş, tebrik ederim.

ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Sherlock Holmes

Hp Pavilion dv6172ea
Şu anda kullanmakta olduğum sürümler : Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon(gnome masaüstü) VirtualBox(Innotek) ile 8.04 Hardy Heron(kde masaüstü)
Kurulum ile büyük bir sorun ile karşılaşmadım. Ekran kartı,Klavye,Webcam,Mikrofon........... gayet sorunsuz işlemekte.
Fakat donanım ile ilgili Remote Control(uzaktan kumanda)sorunu çekmekteyim,yani birtürlü kullanma nasip olmadı.
Ek olarak RAM yükseltim daha rahat bir kullanım için,iyiki yapmışım çünkü hız açısından ubuntunun inanılmaz performansı ortaya çıkmış oldu.
Notebook'uma Ubuntuyu kurduktan sonra aşırı bir ısınma meydana geliyor ve bu herhangi bir Overclock işlemi görmemiş olmasına rağmen devam ediyor :o Bu sorunu gözlemleyen başka arkadaşlar varmı  ???
Genel anlamda memnunum keşke çok önceden kurmuş olsaydım Ubuntuyu Paviliona :)

onyx

dv 6103eu wireless driver'ını ndisvrapper'ı kurarak tanıttığınız taktirde hardy heronda sorunsuz çalışıyor yalnız sistem performansı için ram arttırımı yapmakta tabiiki fayda var.

zoyaist

Compaq Presario V6630ET ile sorunsuz. Eksik olan hiç birşey yok.
Saygılar.
Linux For All

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: zoyaist - 17 Haziran 2008 - 21:16:08
Compaq Presario V6630ET ile sorunsuz. Eksik olan hiç birşey yok.
Saygılar.

Bu tarz geri bildirimler bizim için çok değerli. :)

zulfikar

hp pavilion 6699ed ile sorunsuz calisiyor, sadece mic kaydi yaparken ses biraz bozuk diyer tarafdan ses kartinda bi problem yok gayet guzel calisiyor. tek denemedigim uzaktan kumanda ama sanirim oda calisir.

gun.hel

HP Pavilion dv2000
ilk updatelerden sonra*

• ekran cozunurlugu ayarlarina dikkat
  • ses kartini tanimiyor
               https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto adresindeki yonlendirme uygulandiginda tekrar calisiyor
  • wireless baglantisinda sorun var
bu pc'ye ubuntu 8.04 hardy heron yeni yukledim. ilk olarak goze carpanlar bunlar.

sdk

çok kısa bir zamandır ubuntu kullanıcısıyım çok tereddüt ettim ilk başta bilgisayarım HP Pavilion dv5004 celeron işlemcili 2gb ram var üzerinde suan hiç yaşayamıcam bi performans ile çalışıyor bilgisayarım değğiştirmek üzereydim tamamen fikrim değişti donanım olarak hiçbir sorun yaşamadım herşeyiyle mukemmel çalışıyor :)

atomkarinca

HP 530 almayı düşünüyorum da aklımı kurcalayan tek şey kablosuz modemi. Broadcom 802.11b/g diyor özelliklerinde, acaba bu modemi kullanan var mı? Çalışıyor mu ya da çalıştırması zor mu? Ekran kartı Intel GMA 950 ama bunun sorun çıkaracağını hiç sanmıyorum. Dahili ses kartı da Conexant diyor heralde o da pek sorun çıkarmaz.

gun.hel

HP Pvilion dv2000 wireless sorunu saatlarce ugrastim cozemedim, ustune saatlerce forumlarda arastirdim tam bi cozum bulamadim. gutsy gibona geri dondum . hersey hatasiz calisiyor.

null

HP Pavilion dv6143eu üzerinde winxp ile beraber Ubuntu 8.04.1 x64 Amd sorunsuz olarak çalışmaktadır.

t_ozger

ben de de hp dv 6755 var ve bun a 7.10 kurmaya çalıştım kurarken belirli olayları ok ledikten sonra bluetooth device a geldimi kalıyor ve hiç bir işlem yapmıyor ben de bi sorun mu var acaaba

utdmr

PSC1310 tek sorunsuz çalışıyor. Gördüğüm kadarıyla tabi. Wireless, bluetooth, ekran, ses hiç sorun çıkarmıyor. (Hardy Heron) 8)
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

fuhayer

hp dv5-1010et model laptop kullanıyorum. lakin wireless adaptör çalıştığı ve hotspot ları gördüğü halde bir trlü bağlanamıyorum. kartım Intel 4975AGN. sorun burda daha önce de yaşanmış ancak çözülüp çözülmediği hakkında yaız yok. kullandığım liğnux versionu Ubuntu 8.10 A6.  wireless ı çalıştıramazsam vista ya dönmek zorunda kalacam. yardımlarınızı bekliyorum.

mitril

hp pavilion dv4500 serisinden üç ayrı makineye de sorunsuz kurdum gayet güzel çalışıyor.

birde hp 500'e kurdum görmediği driver olmadı.