ubuntu için gadget`lar

Başlatan sireno52, 21 Ocak 2009 - 17:16:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

arkadaşlar ben daha önce  www.getdeb.com  adresinden    bir getget    programı  indirmiştim  indirdiğim programın içeriği çok azdı   bende bugün  internetti kurcalar iken karşıma çok güzel bir yer çıktı gerçi belki  bu yeri daha önce burada  tanıtmışlardır    ama olsun  fazlası göz çıkarmaz  deyip adresi veriyorum :    http://desktop.google.com/plugins/c/sidebar/news.html?hl=tr        kurulumu çok kolay    indirilen ögenin üstünde sağ tıklayın   özellikler > erişim hakları >erişim: (küpü işaretle ) ve kapa    ve son olarak indirilen ögenin üstünü   çift tıkla    çıkan pencereye eveti tıklaman yeter eğer   bazılarınız kuramıyorise belki  wineyle ilgili olabilir diyorum ama kesin bilemem bunu daha iyi   tecrübeli  olanlar bilebilir  eğer wine olduğu halde genede kurulmuyor  ise   bu adresteki    http://www.getdeb.net/release/3645       getget`i indirmek gerekebilir
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

garafatma

veya screenlets programı kullanılabilir, wine veya herhangi bir programa gerek kalmaz, yinede teşekkürler
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

sireno52

Alıntı yapılan: keiser_soze - 21 Ocak 2009 - 18:02:33
veya screenlets programı kullanılabilir, wine veya herhangi bir programa gerek kalmaz, yinede teşekkürler
bende screenlets`i bilmiyordum şimdi  baktım   oda çok güzelmiş verdiğin bilgi  için teşekkürler
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Heisenberg

beyler forumu "biraz" aradım ama bulamadım görselliğe fazla önem vermem lakin pcye çok büyük hariciler takıp çıkıyorum bu hdd lerin ve pcnin sabit diskini sorunsuz ve hatasız ne kadarının dolu ne kadarının boş olduğunu gösteren bir gadget lazım ya da ne diyorsunuz adına dock mudur? Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
ALLES WAR DIE SEKTE !

burk

@Heisenberg o iş için conky kullanabilirsiniz.

Heisenberg

@burk dediğin şeyi kurdum sadece konsoldan açılıyor listede gözükmüyor ve ben halen güncel masa üstünde sağ tarafta hdd lerin ne kadarı dolu göremiyorum bana daha kullanışlı en azında yazıları daha okunaklı bir önerin var mıdır. şu gOS linux vardı onun gadgetleri çok hoştu onun gibi ama sorunsuz çalışan bir şey var mı?
ALLES WAR DIE SEKTE !

heartsmagic

Hangi masaüstü için istiyorsun? Screenlets var mesela, KDE'nin kendi uygulamaları var mesela.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

@Heisenberg conky ucu bucağı olmayan bir derya... Forumda çokça konusu geçen bir yazılım, örneğin;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=170.250

Heisenberg

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Nisan 2012 - 22:52:32
Hangi masaüstü için istiyorsun? Screenlets var mesela, KDE'nin kendi uygulamaları var mesela.

teşekkürler screenlets iyiymiş ama diskleri daha sağlıklı gösteren bişey olsa daha süper olur bu sadece yüzdelik doluluk mikatarını gösteriyor

@burk conky güzel ama benim sayfanın sol tarafında ubuntunun açılır menüsü altına girdi ve oradan çıkaramıyorum artı ekranda trafik lambası gibi gidiyor geliyor. unutmuştum onuda ekleyeyim conky sadece uçbirimden açılıyor bende
ALLES WAR DIE SEKTE !

burk

@Heisenberg benim verdiğim bağlantıda farklı görünüş ve özellikler sağlayan conky dosya paylaşımları bulunuyor, onları denediniz mi?

heartsmagic

Alıntı yapılan: Heisenberg - 23 Nisan 2012 - 00:42:29
teşekkürler screenlets iyiymiş ama diskleri daha sağlıklı gösteren bişey olsa daha süper olur bu sadece yüzdelik doluluk mikatarını gösteriyor

Sağlıklı derken?

Heisenberg

yani şunu demeye çalışıyorum diskin ne kadarı dolu ne kadarı boş sürekli güncel gösteren bişey...
ALLES WAR DIE SEKTE !

heartsmagic

Conky o işi yapıyor işte. Ayrıca screenlets'in de yapması lazım, güncellemiyor mu kendisini?

Heisenberg

onu yaptım ama çok karışık bu ara biraz zamanım az biraz uğraşınca hallederim diye düşünüyorum
ALLES WAR DIE SEKTE !