Ubuntu Tiger Sorunu

Başlatan hackiso, 21 Ocak 2009 - 10:39:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hackiso

Mrb lar şirket bilgisayarlarının tamamını ubuntu kurmaya karar werdik deneme için kendi pc me kurdugum ubuntudan ve içeriginden memnunum tek sorunum ubuntu da Tiger muhasebe programının nasıl çalıstıgını bilmek bu konuyla ilgili yardımcı olurmusunuz       Teşekkürler...

packerd

Tiger'in ne şeklinde bir yazılım olduğundan bir fikrim yok,Ubuntu'da bunun karşılığı tam olarak nedir ya da varmıdır bilmiyorum.
Umarım Tiger'i wine ile çalıştırabilirsin.
Birde iş yerinizde Tiger kullanmanız zorunlumu?
Bütün şirket Bilgisayarlarına yüklemeye düşündüğünüze göre,Forumda kapsamlı bir araştırma yapın artı Wiki kısmını unutmamak lazım.
Kurulumlar için Başarılar  :)
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,Tekdir ile yola gelmeyenin hakkı kötekdir.

hackiso

tabi zorunlu yani muhasebe programı serverde kurulu ben ağdan kullanıcam kısayolunu çalıştırcam pcde yaklaşık 35 pc war

ihtiyar said

btermeli

Coklu erisim ve veritabani kullanimi sebebiyle wine altinda calisacagini zannetmiyorum.
Malesef bu program icin windows'a mecbursunuz.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

hackiso

Evt link'de ki programdan bahsediyorum. Yapıcak bişi yok yani.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: hackiso - 21 Ocak 2009 - 14:17:30
Evt link'de ki programdan bahsediyorum. Yapıcak bişi yok yani.

Kullandığınız dile özen göstermenizi rica ediyorum. Yapacak bir şey yok değil, sadece sorunun tahlilinde yardımcı oldum. Şimdi çözüme doğru bir adım atacak olursak, wine ile deneyebilirsiniz. wine ile istediğiniz performansı alamazsanız, virtualbox ile sanal makine oluşturur içine windows'u gömersiniz. windows üzerinden kullanabilirsiniz programı.

hackiso

Wine ile dedigimde Sonuç alamadım. Virtualbox olayını pek anlayamadım uygulama açısından bilgim yok.

OKAN

Alıntı yapılan: hackiso - 21 Ocak 2009 - 15:16:47
Wine ile dedigimde Sonuç alamadım. Virtualbox olayını pek anlayamadım uygulama açısından bilgim yok.
Yani Virtualbox ile sanal makinada windows kuracaksınız. Sonrada kurduğunuz sanal makinada adı geçen yazılımı çalıştıracaksınız.

btermeli

Cok kararli bir linux destekcisi olsam da * maalesef bu konunun bosa kürek cekmek olarak düsünüyorum.
Bir sirket lisansli programini calistirmak icin, lisansa ihtiyac duymadigi bir  isletim sistemi kuracak ama onun icine de yine lisans gerektiren baska bir isletim sistemi kuracak ki, istedigi program calissin.
Bir endüstri mühendisi olarak ERP programlarinin ne kadar degerli ve hayati oldugunun bildigim icin ilk mesajimda da windows kullanmaya devam edin dedim. Hala bu konuda israrliyim. Lisans ucreti dusurmek icin, ERP yazilimi kullanmayan makinelere ubuntu yükleyip gerekli klasorleri samba ile paylastirabilirsiniz ama ERP kullanan makinelerde ubuntu kullanmaniz, gelecekte tekrar windows yüklemek icin zaman harcamaniza neden olacaktir.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???