Amsn E-Posta Uygulaması

Başlatan cinar, 20 Ocak 2009 - 21:44:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cinar

merhaba arkadaşlar forumun her yerinde arama yaptım ama ilgili konuyu bulamadım benim sorunum amsn de e-postalarla ben hotmail yada msn uzantılı adres kullanmıyorum siteadı.com uzantılı adresim var amsn ana pencerede gelen e-posta kutusu linkine tıkladığımda beni file:///home/cinar/.amsn/eposta_siteadı_com/hotlog.htm gibi bir adrese yönlendiriyor ve orasıda hotmail posta kutusuna atıyor bu gelen kutusu linkini nasıl Evolution Posta kutuna yönlendirebilirim.

İkinci problem amsnde webcam açamıyorum amsn seçenekler bölümünden ses ve kamera kurulumu yapmak istedim kamera önizlemesi yerine renkli kutucuklar gösteriyor webcam markası A4Tech PK-635

yardımcı olursanız sevinirim.
"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur."

heartsmagic

E-posta hesabı konsunda bir fikrim yok. Kamera Cheese programı ile çalışıyor mu? Eğer çalışıyorsa sürücüleri kurulu demektir. Eğer çalışmıyorsa forumda kameran için bir araştırma yapabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cinar

evet kamera cheese programı ile çalışıyor amsn ve skype tanımıyor sadece sanıyorum bu sorun çoğu 8.10 kullanıcısında varmış
"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur."

heartsmagic

Evet, ilginç bir şekilde Skype ve Amsn sorunu mevcut ve çözümü yok gibi. Kernel güncellemesi beklemiş herkes, fakat son sürümle de çözülmemiş gibi durum. Sen hangi kernel sürümünün üzerindesin?

cinar

valla ben linuxda yeniyim ama sistem gözlemcisinde Kernel Linux 2.6.27-9-generic yazıyor.

heartsmagic

Son kernel sürümü. Eğer onda da mesele çözülmediyse bir sonraki sürüme kalıyor beklenti. Ancak çözüm kernelde mi ben de bilmiyorum, sadece bahsedileni aktarıyorum buraya. Belki gspca derlemek de çözüm olabilir fakat 8.10 ile bu biraz sıkıntılı gibiydi. Bir iki kamera başlığımız mevcut, oralara bir göz gezdirebilirsin. A4 Tech için bilgiler olduğunu anımsıyorum ben.

cinar

evet var ama denedim o anlatımların hepsi ya 8.04 için yada daha önceki sürümler için 8.10 da işe yaramadı iki gün önce 8.04 kurmuştum onda çalışıyordu keşke yükseltmeseydim

heartsmagic

Evet bunun bahsi de geçmiş. Eğer kamera çok elzem değilse kernel güncellemesi bekle bence.

cinar

yok zaten kırkyılda bir belki kullanırım kamerayı böyle takılırız artık :) eskiden kameramı varmış