apollon`da sorun

Başlatan sireno52, 20 Ocak 2009 - 15:55:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

herkeze selam  ben    daha  önce pardusta  kurmuş olduğum   apollonu   synaptic paketten kurdum   fakat  şöyle bir sorun var  ben pardus kullanır iken apollon 4  yere birden bağlanıyordu bunlar fasttrack +gnutella + openft+ares`ti  şimdi ubuntuya  kurduğum  apollon ise  sadece 2 yere bağlanıyor bunlar  openft ve gnutella  diğerleri meydanda yok   bunun sebebi ne olabilir kurulumda bir yanlışlıkmı yaptım    diğerlerini apollona nasıl  kurabilim  yardımcı olursanız sevinirim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

arkadaşlar bu konudan anlayan bir arkadaş yokmu   :( :( :(
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

dediğini yapttım  fakat bir sayfa dolusu aynı konu var    apollonla ilgili veya benim konumla ilgili bir  bölüm bulamadım

sireno52

Alıntı yapılan: 2600 - 20 Ocak 2009 - 18:16:35
http://bugs.uludag.org.tr/show_bug.cgi?id=6394

adreste senin için çözüm mevcut
hocam  bağlanmayla ilgil sorundeğil  benimkisi  bağlantı yerleri ile ilgili sorunum var yani yukarıdada bahsetmişim  padusta apollon 4  yere birden bağlanıyordu bunlar fasttrack +gnutella + openft+ares`ti  şimdi ubuntuya  kurduğum  apollonda ise  sadece 2 yere bağlanıyor bunlar  openft ve gnutella  diğerleri meydanda yok

olaki

Acaba diyorum...
Apollon'da,
Sanırım eklentiler kısmı olacaktı, orada olabilir mi ?
Ya da arama motoru kısmı/seçeneği olabilir... orada etkinleştirmek gerekebilir.

sireno52

Alıntı yapılan: olaki - 20 Ocak 2009 - 18:58:47
Acaba diyorum...
Apollon'da,
Sanırım eklentiler kısmı olacaktı, orada olabilir mi ?
Ya da arama motoru kısmı/seçeneği olabilir... orada etkinleştirmek gerekebilir.
tama hocam sorun  oda ben nasıl ekleğeceğimi bilmiyorum ares  ve diğerini bunu anlatan bir yer varmı

olaki

Alıntı yapılan: sireno52 - 20 Ocak 2009 - 19:03:42
tama hocam sorun  oda ben nasıl ekleğeceğimi bilmiyorum ares  ve diğerini bunu anlatan bir yer varmı

[/quote]

Afedersin...
Ben dışarda aradığınızı zannediyordum.
Nasıl etkinleştirildiğini/eklendiğini bilmiyorum.

heartsmagic

@sireno52, eğer başka başlıklarda yaptığımız Türkçe kullanımı ve hitap konusundaki uyarılarımızı görmezden gelmeye devam edersen ne yazık ki tatsız yaptırım kararları alacağız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Ocak 2009 - 19:32:10
@sireno52, eğer başka başlıklarda yaptığımız Türkçe kullanımı ve hitap konusundaki uyarılarımızı görmezden gelmeye devam edersen ne yazık ki tatsız yaptırım kararları alacağız.
nasıl yani hocam kelimesi  kullanmak yasakmı

heartsmagic

1. Türkçe kullanımı. Hâlâ doğru dürüst Türkçe kullanmıyorsun. İmlâyı geçtim ne noktalama işaretleri var ne de kelimeler tam.
2. "hocam, kardeşim, aga, .." gibi hitap şekillerinden herkes hoşnut olmayabilir. Kısacası evet, karşıdaki üye ile bu kadar sıkı fıkılığın yoksa "hocam,kardeşim,..." gibi hitap şekilleri yasak.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Ocak 2009 - 01:08:52
1. Türkçe kullanımı. Hâlâ doğru dürüst Türkçe kullanmıyorsun. İmlâyı geçtim ne noktalama işaretleri var ne de kelimeler tam.
2. "hocam, kardeşim, aga, .." gibi hitap şekillerinden herkes hoşnut olmayabilir. Kısacası evet, karşıdaki üye ile bu kadar sıkı fıkılığın yoksa "hocam,kardeşim,..." gibi hitap şekilleri yasak.
tamam anlaşıldı fakat ben  ilkokul mezunuyum  75 liyim imladan  noktadan virgülden anlasam zaten   o şekilde yazardım mümkün olduğunca güzel yazmaya çalışıyorum    elimden ancak bu kadarı  geliyor

heartsmagic

Şimdi, kimseyi eğitimiyle değerlendirmem, değerlendirmek istemem. Sonuçta hiçbirimiz her şeyi tam olarak bilmiyoruz bu normal. Fakat sonuç olarak yazılanları okuyabildiğine göre nokta ve virgül ayrımını az çok anlıyor olman lazım. Bu bağlamda öğrenmenin de çok zor olmadığını düşünüyorum.

matafleur

Bu arada soruna çözüm niteliğinde olmayacak ama amule'ü bir denemenizi öneririm.

Sorunun çözüm kısmına gelirsek bulduğum kadarıyla bu iki networke bağlanabilmeniz için http://apollon.sourceforge.net/files.html adresindeki pluginleri(tgz uzantılı olanlarını) indirip elle kurmanız gerekiyor.İndireceğiniz dosyaların içerisinde kurulumu nasıl yapacağınız anlatıyor.Kurulumda sıkıntı yaşarsanız boş bir zamanımda yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay gelsin.