Text belgeleri ve program açılmama sorunu.

Başlatan opusxx, 19 Ocak 2009 - 13:28:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

opusxx

Herkese merhabalar.

Dün sıkıntıdan sistem>yönetin ve tercihlerde neler var diye bir baktıktan sonra :) text belgelerimin açılmadığını fark ettim. Aslında açılıyorlar, çalıştır göster gibi seçeneklerin olduğu yer çıkıyor yine ama göstere bastığımda bekledikten sonra açılmıyor. fakat sağtıklayıp metin düzenleyici seçenepi ile açıla biliyor. Program olarak ekran kartımın ayarlarına, alt f2, çalıştırdan   komut ''gksu nvidia-settings''  ile açtığımda yine aynı şekilde bir bekleme oluyor ve sonuç sıfır.
     Hatırladığım kadarı ile ( ne olduğunu pek anlamadım, eşşek kafam )  sistem >tercihler> scım input ayarlarından panel sekmeindeki gizlenme süresini değiştirdim ve ardından bu sorun olunca tekrar işaretlerni ve değerini eski haline getirdim.  Oturum terccihlerinden print queu seçeneğinin işaretini kaldırıp disable ettim sanırım :), sonra palmos divece ı ileri seçeneklerini kullanarak; taki root şifremi isteyene kadar. ileri dedim. Sonraaa klavye, mouse ayarlarımı güzelleştirdim, Güç yönetiminde ayarlar yaptım ki hiç sanmıyorum bunun ve klavye mouse ayarları ile ilgili olsun. Kullanıcı ve gruplardan gerçek ismimi sildim ve birşey yazmadım. 

Yaptıklarımda bunlar işte. Formlardan bulamadım, ''text belge açılmıyor'' yazdım ''text belge'' yazdım :) 
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

btermeli

Programlari terminal(ucbirim) ile acip, ne hata döndürdügünü yazabilir misin?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

opusxx

Bu arada sanırım deneyimsiz olduğumu hatırlatmam gerekiyodu linux hakkında . Özür.

opus@opus:~$ '/home/opus/Masaüstü/kodlar'
uç birimde bu şekildemi açıyoduk.  Eğerki bu şekilde ise yine aynı şekilde mouse da bekleme imleci beliriyo ve yine hiç bir şey olmuyo sonunda.
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

opusxx

oo bu arada bu text belgesiydi onuda hemen deniyorum.   '' gksu nvidia-settings ''  olarak açmayı biliyorum; yazıp enter a bastığımda root şifremi istiyo girdiğimde yine bekleyip hiçbir sonuç çıkmıyor
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

opusxx

sudo displayconfig-gtk  şimdi ise bu komutu uçbirimde ok tuşlarını kullanark buldum ve çalıştı fakat  nvidia settings de bi sonuç alamıyorum arasındaki farkıda bilmiyorum. Ama text belgelerim sadece sağtuş ile açılıyor.
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

heartsmagic

gedit /nerede/bu/dosya.txt

şeklinde deneyebilirsin.

sudo nvidia-settings ile de Nvidia programına bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

opusxx

sanırım o program yüklü değil
  opus@opus:~$ sudo nvidia-settings
sudo: nvidia-settings: command not found

fakat text belgelerini komut ile açtım bir hata vermiyor. Ama mouse ile çift tıklayıp göster dediğimde maalesef hala aynı şey.
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

heartsmagic

@opusxx, problemin çok istisnai. Ne sen ne yaptığını hatırlayabiliyorsun ne de biz sorunun ne olduğunu anlayabiliyoruz buradan. En kestirme çözüm önerim, yeni bir kullanıcı açarak yola devam etmek olacaktır.

opusxx

Ee işte çözümü bulmuşsunuz :). Düzelecek ise hemen hemende, fprmlardan bi bulmam gerekiyo, yeni bir kullanıcı açma formullerini :) Sağolun
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

opusxx

Sanırım text belgerimi açmayı başardım.  Sağtıklayıp özellilerden, erişimhakları kısmındaki '' çalıştırma'' seçeneğini işaretledim ve sonrada ; aslında ilk yaptığım. Birlikte aç kısmından metin düzenleyicisini seçtim. Düzgün şuanda ama ne gibi şeylerde eksiklik çıkıcak ileride bilemicem.

Sizin dediğiniz gibi yeni bir kullanıcı hesabı açtım fakat hemen hemen ubuntuyu ilk kurduğum gibi görünce, bu hata üzerinde biraz daha uğraşmaya karar verdim :). Form'lardan, yeni kullanıcıya eski kullanıcının görsel özelliklerini nasıl ekleye bilirim, gibilerinden  arama yaptım ama bulamadım.  Çünkü, yeni kullanıcıda en basitinden wine ile yüklü olan oyun ce wine ın  C:/ klasörünü de görmedi.
Aslında şuanda tam istediğim, ilk kullanıcının klasörlerini diğer bir kullanıcı da aynı temalar ile göre bilme imkanım var mı? 
Kusura bakmayın bazı şeyleri nasıl aratacağımı bulamıyorum.Yinede yakın konular bulduğumda bile okuyorum fakat pek bir şey elde edemiyorum.
Sitenizin ve sizlerin başarıları dileği ile hoşçakalın
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

heartsmagic

Eski kullanıcının her şeyini geçirirsek sorunu geçirmeyeceğimizi nereden bileceğiz :)
Bazı şeyleri aktarmak mümkün olabilir fakat tamamen aynısı olur mu bilemem. Bu senin yapılandırmana bağlı biraz da.

opusxx

Orası öyle canım :) Sorun hallolmuştu fakat driver yükleme sırasında bi hatalar yaptım herhalde format atmak zorunda kaldım :) Artık format sonrası kurulumdaki hatalar ile uğraşıyorum.  ::)  :)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )